Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kiedy zamiast iść do sądu, warto skorzystać z mediacji? Odpowiadamy

Dodano: 05.07.2023 | 13:54

Na zdjęciu: Prowadząc mediacje, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Fot. nadesłane

Dla większości osób wizja postępowań sądowych przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Nawet z pozoru najprostsza sprawa wiąże się z długo trwającymi rozprawami i koniecznością przygotowania szeregu dokumentów. Dobra wiadomość jest taka, że niekiedy można tego uniknąć! Rozwiązaniem zapewniającym oszczędność czasu i pieniędzy są mediacje, o których nieco więcej przeczytasz w artykule poniżej!

Mediacje są możliwe w określonych sytuacjach! Sprawdź, czy Twoja sprawa do nich należy

Mediacje prowadzone przez adwokata cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Decydują się na nie zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy chcący negocjować warunki z partnerami biznesowymi. Oczywiście należy mieć świadomość, że aby mediacje były możliwe do przeprowadzenia, konieczne jest wyrażenie ku temu chęci przez obie strony. Celem negocjacji jest zawarcie kompromisu lub ugody satysfakcjonującej wszystkich uczestników sprawy. Najczęściej mediacje prowadzone są przy problemach prawnych z zakresu:

  • sformułowań zawartych w umowie,
  • prawa pracy,
  • sprawach o alimenty,
  • sprawach o odszkodowanie.

Co więcej, wiele osób decyduje się również na przeprowadzenie mediacji w związku z rozwodem. W takich przypadkach przeprowadzany jest rozwód bez orzekania o winie, a małżeństwo wspólnie ustala wszystkie najważniejsze kwestie związane z rozstaniem. Prowadząc mediacje, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Jego zadaniem jest sprawowanie kontroli nad przebiegiem rozmowy oraz skierowanie jej na odpowiednie tory.

Jakie korzyści płyną z mediacji? Oto kilka z nich

Czy oszczędność czasu i pieniędzy to jedyne zalety mediacji? Oczywiście, że nie! Uniknięcie sporu sądowego to najlepszy sposób na utrzymanie dobrych relacji z drugą stroną postępowania. Nie bez powodu na metodę tę decydują się również wierzyciele dochodzący zaległych należności, którzy nie chcą stracić swoich klientów. Mediacje dają zainteresowanym dużą swobodę w ustalaniu warunków porozumienia. Pamiętaj jednak, że muszą być one zgodne z obowiązującą literą prawa. Nad aspektem tym czuwa adwokat – bezstronny w czasie prowadzenia rozmów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej informacji o tym, jak wyglądają mediacje i czy w Twoim przypadku są możliwe, zajrzyj pod adres https://www.adwokatchojka.pl/. Do dyspozycji masz wykwalifikowanych adwokatów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą wskażą, czy rozpoczęcie mediacji przybliży Cię do zadowalającego rozwiązania. Kancelaria Chojka Adwokaci posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu mediacji. Ich indywidualne podejście i umiejętność przewidywania skutków prawnych przyczynia się do sukcesu klientów, o czym możesz przekonać się już teraz! Skorzystaj z dostępnej porady!