[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kiedyś był szpital, teraz będą biura. Budynek w centrum miasta do remontu

Dodano: 18.05.2022 | 18:54

Na zdjęciu: Budynek przy ul. Gimnazjalnej zostanie wyremontowany.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kamienica przy ul. Gimnazjalnej 2 zostanie wkrótce wyremontowana. Na rewitalizację budynku przyznano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Budynek powstał w latach 70. XIX wieku. Później był wielokrotnie przebudowywany. Od 1916 do 1945 roku pełnił funkcję kliniki medycznej. W 2015 roku wyremontowano część obiektu znajdującego się przy ul. Gimnazjalnej 2a i udostępniono ją przedsiębiorcom. Po wielu latach druga połowa budynku również doczeka się remontu.

Wyremontowana część kamienicy stanie się obiektem wyposażonym w salę konferencyjną oraz pomieszczenia biurowe i warsztatowe o łącznej powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. Obecnie trwa projektowanie przedsięwzięcia, a zakończenie budowy jest przewidywane na koniec 2023 roku. Wartość wszystkich prac wynosi prawie 11 mln złotych, a wsparcie finansowe z Unii Europejskiej – ponad 8 mln. Roboty zrealizuje bydgoska firma Kontbud.

Zmiany na placu Wolności

Rada Miasta Bydgoszczy pod koniec 2020 roku uchwaliła nowy plan zagospodarowania przestrzennego placu Wolności, do którego zalicza się również rewitalizacja kamienicy znajdującej się tuż obok, przy ul. Gimnazjalnej 2.

Nowy plan powstał m.in. ze względu na kolizję inwestycji dotyczącej rozbudowy systemu kanalizacji deszczowej z funkcjonującymi tam od wielu lat kwiaciarniami. Pod powierzchnią placu ma znaleźć się zbiornik na deszczówkę, co wymusza likwidację dotychczasowych budek z kwiatami. Konieczne było sporządzenie nowego planu miejscowego, który uwzględniłby budowę nowych kwiaciarni. W projekcie uwzględniono wnioski i uwagi mieszkańców.

Kiedyś był szpital, teraz będą biura. Budynek w centrum miasta do remontu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments