Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 7 • L 5
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKierowca audi potrącił czterolatkę. I uciekł z miejsca zdarzenia!
Znak drogowy - strefa zamieszkania - SF
06.06.2019 | 06:30

Kierowca audi potrącił czterolatkę. I uciekł z miejsca zdarzenia!

Bezpośrednio po groźnym zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania przy ulicy 11 Listopada w Mogilnie.

Fot. Szymon Fiałkowski

W minioną sobotę wieczorem na ulicy 11 Listopada w Mogilnie doszło do potrącenia czteroletniej dziewczynki. Sprawca – 26-latek kierujący audi odjechał z miejsca zdarzenia, ale po kilku godzinach wpadł w ręce miejscowych policjantów.

Jak udało się ustalić śledczym, mężczyzna potrącił dziecko w strefie zamieszkania. Aby uniknąć odpowiedzialności, uciekł po zdarzeniu, nie udzielając poszkodowanej żadnej pomocy. Bardzo szybko na jego ślad natrafili jednak mogileńscy mundurowi, którzy zatrzymali mężczyzną i osadzili w policyjnym areszcie.

Z niego 26-latek trafił już do tymczasowego aresztu. Decyzją sądu spędzi w nim trzy miesiące. Poczeka tam na proces, podczas którego odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności. Co więcej, okazało się, że podejrzany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak informuje asp. Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyźnie pobrano krew do badań. Wykażą one, czy w momencie potrącenia znajdował się on pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści