Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKierowca forda mustanga jechał 150 km/h i nie przyjął mandatu. „Tym samochodem trudno jechać wolno” [WIDEO]
11.05.2018 | 10:34

Kierowca forda mustanga jechał 150 km/h i nie przyjął mandatu. „Tym samochodem trudno jechać wolno” [WIDEO]

Na zdjęciu:

Fot.

Kierowca forda mustanga odpowie za swoje zachowanie na drodze przed sądem. Policjanci z bydgoskiego ruchu drogowego zarejestrowali jego wykroczenia, a on nie przyjął mandatu.

Mężczyzna przekroczył prędkość i nie stosował się do znaków. Funkcjonariusze wyliczyli mu 15 punktów karnych.  Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Białe Błota. Tam patrol ruchu drogowego jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważył forda mustanga, którego kierowca popełnił wykroczenie.

Funkcjonariusze zarejestrowali, jak kierujący nie zastosował się do znaku zakaz wyprzedzania (B-25). Policjanci postanowili go zatrzymać do kontroli. Zbliżając się do niego zarejestrowali kolejne wykroczenia. Na łuku drogi kierujący zjechał do osi drogi przekraczając linię podwójną ciągłą (P-4). Następnie pędził z prędkością 150 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 60 km/h. Patrol zatrzymał kierowcę mustanga.

43-latek bardzo lekceważąco podszedł do popełnionych wykroczeń i odmówił przyjęcia mandatu. Jego tłumaczenie było kuriozalne. Oznajmił policjantom, że mając samochód z 400-konnym silnikiem, trudno jest jechać wolno. Co więcej, stwierdził też, że nałożonymi punktami zamykają mu „furtkę”, ponieważ przez kolejny rok nie będzie mógł „dalej popełniać nawet tych błahych wykroczeń.”

Funkcjonariusze poinformowali 43-latka o skierowaniu na niego wniosku o ukaranie do sądu.


Powiązane treści