[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kierowca mitsubishi blisko dwukrotnie przekroczył prędkość. Powstrzymała go policyjna grupa SPEED

Dodano: 03.07.2021 | 11:01

Na zdjęciu: Zatrzymania kierowcy dokonali policjanci z grupy SPEED.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę mitsubishi, który jechał ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. – Mężczyzna na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy – mówią.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (1 lipca) w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze z grudziądzkiej grupy SPEED patrolowali grudziądzką obwodnicę. – Tuż po godzinie czternastej zatrzymali 29-letniego kierującego mitsubishi – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Jak się okazało, kierowca auta na odcinku drogi o podwyższonej prędkości do 80 km/h, miał na liczniku blisko 150 km/h. – Na sprawcę wykroczenia, mundurowi nałożyli mandat karny oraz przypisano dziesięć punktów karnych – dodaje podkom. Szablewski. Oprócz mandatu i punktów karnych, 29-latkowi zatrzymano także na okres najbliższych trzech miesięcy blankiet prawa jazdy.

– To już kolejna osoba, która straciła prawo jazdy za szybką jazdę – mówią funkcjonariusze i apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niedawno uruchomiona została przez policję interaktywna mapa, ukazująca wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Na Kujawach i Pomorzu w trakcie pierwszego tygodnia wakacji doszło do dwóch śmiertelnych wypadków: w Toruniu i Górsku, zginęły w nich dwie osoby.

Kierowca mitsubishi blisko dwukrotnie przekroczył prędkość. Powstrzymała go policyjna grupa SPEED
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments