Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kierowcy na Szwederowie parkują, chodnik się zapada. Powstaną słupki blokujące

Dodano: 24.01.2023 | 10:39

Na zdjęciu: Kierowcy regularnie parkują na skrawku chodnika przy Nowodworskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kierowcy regularnie parkują na chodniku przy ul. Nowodworskiej, utrudniając przemieszczanie się pieszych. Wkrótce w tym miejscu mają zostać ustawione słupki blokujące.

Sprawę już w końcówce 2021 roku zgłaszał w imieniu mieszkańców radny Paweł Bokiej. Z powodu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych kierowcy – robiący zakupu w markecie Stokrotka albo odwożący dzieci do pobliskich szkół – parkowali auta na chodniku u zbiegu ul. Nowodworskiej i Grodziskiej.

– Pozostawione na chodniku samochody przeszkadzają w sprawnym poruszaniu się pieszych i wyrządzają szkody w infrastrukturze. W tym miejscu notorycznie zapada się powierzchnia, a w okresie zimowym gromadzi się woda, która zamarza i jeszcze bardziej wysadza chodnik – tłumaczył radny Paweł Bokiej, sugerując ustawienie w tym miejscu słupków blokujących.

Wiceprezydent Mirosław Kozłowicz odpowiedział wówczas, że zwróci się do Komendy Miejskiej Policji o wzmożone kontrole w tym miejscu, a drogowcom zleci remont zapadającej się nawierzchni.

Nic się nie zmienia

Od tego czasu minął rok, problem z parkowaniem nadal występuje, a nawierzchnia jest zniszczona. Dlatego Bokiej niedawno raz jeszcze poruszył sprawę w ratuszu, apelując o remont i postawienie słupków. Na początku roku wiceprezydent Kozłowicz odpowiedział:

– Z uwagi na powtarzający się problem parkowania pojazdów w niedozwolonym miejscu, podległy mi ZDMiKP zaplanował opracowanie projektu stałej organizacji ruchu, który swoim zakresem obejmować będzie ustawienie słupków blokujących w terenie – zapowiedział Kozłowicz.

Drogowcy mają także wykonać kolejny przegląd wskazanego miejsca i przeprowadzić niezbędny remont zapadającej się nawierzchni. Zamontowanie słupków powinno raz na zawsze rozwiązać problem z parkowaniem na chodniku.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
1 rok temu

No żeby tylko tam , na ulicy Nowej jest ten sam problem od lat ,brak chodnika pełno samochódow co z tego że jest próg zwalniający jak pieszy musi poruszać się po jezdni, a jest to również ulica który uczniowie chodzą do szkoły podstawowej nr 41

Barbara
Barbara
1 rok temu

Słupki to nie jest żadne rozwiązanie. Trzeba wyznaczyć jakieś miejsca do parkowania. Zarządzanie nie polega na zakazach, ale na szukaniu udogodnień dla mieszkańców. Problem braku miejsc parkingowych dotyczy praktycznie całego miasta. Tymczasem są tereny miejskie zupełnie niezagospodarowane. Może są tam jakieś wieloletnie plany ich zagospodarowania, ale można przecież póki co udostępnić je mieszkańcom. Wystarczy je wyrównać i nawieść jakieś kamyki. Trzeba tylko chcieć. Tymczasem ochota jest jedynie na stawianie słupków. Kogo to obchodzi, że ludzie muszą gdzieś zaparkować ? Dobrze, że nie wymyśli poszerzenia strefy płatnego parkowania, bo do tego Zarząd Dróg też podchodzi z entuzjazmem.