Bydgoszcz
-18C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -16 • L -19
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKierowcy nic sobie nie robią z opadów. Policja apeluje o bezpieczną jazdę
policja bydgoszcz
12.01.2021 | 12:53

Kierowcy nic sobie nie robią z opadów. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Na zdjęciu:

Fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Policjanci z regionu zatrzymali kilkudziesięciu kierowców, którzy w miniony weekend mimo trudnych warunków pogodowych przekroczyli prędkość na drodze. Rekordziści jechali o około 50 km/h więcej niż dopuszczano.

W sobotni poranek w miejscowości Jarantowice jeden z kierowców jechał prawie 140 km/h mimo ograniczenia do 90 km/h. Został ukarany mandatem. – Tego samego dnia na drodze krajowej nr 15 patrol drogówki zatrzymał kierowcę, który jechał 113 km/h w obszarze zabudowanym. Poza mandatem i dziesięcioma punktami karnymi stracił również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące – mówi mł. asp. Krzysztof Świerczyński z komendy policji w Wąbrzeźnie.

Łącznie w ciągu tych trzech dni policjanci zatrzymali do kontroli 80 kierowców, z których ponad 50 ukaranych zostało mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowe manewry wyprzedzania stwarzające realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, tym bardziej biorąc pod uwagę zimową aurę i szybko zmieniające się warunki pogodowe – mówi mł. asp. Świerczyński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści