Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKierowcy przyłapani na jeździe na czerwonym. Wśród nich – kierujący elką
07.06.2020 | 13:33

Kierowcy przyłapani na jeździe na czerwonym. Wśród nich – kierujący elką

Na zdjęciu: Podczas akcji policjanci przyłapali na pokonaniu skrzyżowania na czerwonym świetle między innymi samochód nauki jazdy.

Fot. KWP Bydgoszcz

„Czerwone znaczy jedź” – pomyślało kilku kierowców, którzy postanowili zignorować wskazania sygnalizacji na alei Armii Krajowej. Ich postępowanie zarejestrowały jednak policyjne kamery.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy kolejny raz podjęli działania mające na celu ukaranie osób łamiących przepisy i nakłonienie ich do zmiany zachowań. W ostatni wtorek, 2 czerwca przez dwie godziny badali w tym celu skrzyżowanie wspomnianej al. Armii Krajowej z ulicą Zamczysko. Wielu kierowców na odcinku wylotowym z Bydgoszczy w stronę Osielska rozwija znaczące prędkości i mimo znaków ograniczenia przed skrzyżowaniem pokonuje je na czerwonym świetle.

Nie inaczej było i tym razem, gdy mundurowi byli wspierani przez Mobilne Centrum Monitoringu. Schemat takich działań jest stały. Kamery namierzają kierowców łamiących przepisy, a kilkaset metrów dalej patrol „drogówki” rozlicza niezdyscyplinowane osoby.

W wyniku wtorkowej akcji zatrzymanych z powodu wykroczenia zostało sześć osób. W pięciu przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami. Jedna z osób została przez policjantów pouczona. Co ciekawe, na filmie upublicznionym przez policję widać, że na czerwonym świetle przez skrzyżowanie przejeżdża między innymi… samochód nauki jazdy. Bez względu na to, czy za kierownicą siedział kursant czy instruktor (edycja: jak się dowiedzieliśmy, kierował faktycznie kursant, obok siedział zaś instruktor), takie zachowanie powinno być szczególnie napiętnowane.

Policjanci niezliczoną liczbę razy apelowali już o stosowanie się do przepisów i ograniczanie liczby niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nadal jednak w wielu przypadkach apele te nie trafiają na podatny grunt, czego dowodem są kolejne policyjne akcje i liczba wystawionych każdorazowo mandatów. Przypomnijmy, że w minionych miesiącach przy użyciu mobilnego monitoringu funkcjonariusze sprawdzali zachowania kierowców między innymi na ulicy Fordońskiej, Wyszyńskiego czy rondach: Fordońskim oraz Toruńskim.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści