Bydgoszcz
20C
Słonecznie
20% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 20 • L 20
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKierowcy, szykują się zmasowane kontrole na autostradzie A1! Policja sprawdzi trzeźwość
Autostrada A1 kujawsko-pomorskie, kontrola, policja - KMP Toruń-1
09.02.2020 | 12:08

Kierowcy, szykują się zmasowane kontrole na autostradzie A1! Policja sprawdzi trzeźwość

- Chcemy wyeliminować jak największą liczbę zagrożeń ze strony nietrzeźwych kierowców - mówią kujawsko-pomorscy mundurowi.

Na zdjęciu: Akcja "Trzeźwa autostrada" zostanie przeprowadzona przez policjantów z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i łódzkiego w poniedziałek przed południem.

Fot. KMP Toruń / archiwum

W poniedziałkowy poranek policjanci z regionu kujawsko-pomorskiego wspólnie z kolegami z ościennych województw zapowiadają liczne kontrole na autostradzie A1.

Akcja pod hasłem „Trzeźwa autostrada” zaplanowana jest na poniedziałek, 10 lutego. Ma rozpocząć się o godzinie 6:30 i potrwać trzy godziny. – Policjanci podlegli komendom wojewódzkim w Bydgoszczy, Gdańsku oraz Łodzi przeprowadzą na bramkach autostradowych wzmożone kontrole kierowców – mówi sierż. szt. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi oraz, czy nie prowadzą samochodu pod wpływem innych substancji psychoaktywnych.

Jak zapowiadają mundurowi, akcja ukierunkowana jest na „eliminację potencjalnych zagrożeń”, jakimi są „nietrzeźwi kierujący lub osoby będące pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu”. W tym celu policyjne patrole będą wyposażone w urządzenia AlcoBlow oraz narkotestery.

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków jest prawnie zabroniona i uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. – Nawet najmniejsza dawka alkoholu wywołuje u kierowcy problemy z koncentracją – podsumowuje Agnieszka Bubień.

Tylko w grudniu funkcjonariusze z naszego województwa sprawdzili trzeźwość ponad 87 tysięcy kierowców. U przeszło 400 z nich wykryto obecność alkoholu w organizmie. W całym ubiegłym roku kontroli było ponad 1,2 miliona. Zatrzymano ponad 5800 nietrzeźwych lub pijanych kierujących.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści