Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale„Kierownik” parkingu na Wyżynach w akcji. Zniszczył kilkanaście pojazdów
Wyżyny_Działki_Słupy_Energetyczne_Wieżowce_Bloki-WIEŻOWIEC-Bydgoszcz z góry_SG (19)
09.08.2019 | 15:51

„Kierownik” parkingu na Wyżynach w akcji. Zniszczył kilkanaście pojazdów

Trwający kilka miesięcy proceder 41-latka zakończyli dopiero w ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Ogrody.

Na zdjęciu: Policjanci z Wyżyn zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewają o uszkodzenie karoserii kilkunastu aut.

Fot. Stanisław Gazda

Trzynaście pojazdów uszkodził w ciągu kilku miesięcy jeden z mieszkańców Wyżyn. 41-latek tłumaczył policjantom, że w ten sposób chciał dyscyplinować kierowców parkujących swoje samochody na osiedlowej ulicy.

Od początku kwietnia do funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy Ogrody zaczęli zgłaszać się poszkodowani bydgoszczanie. Scenariusz w każdym przypadku był ten sam. Ktoś zarysowywał nieustalonym przedmiotem karoserie pojazdów. – Zdarzały się też przypadki, gdy w aucie urwane zostało lusterko albo wycieraczka – wylicza kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji. W tym samym okresie za wycieraczkami pojawiały się kartki z informacją, co może stać się z samochodem zaparkowanym w niedozwolonym miejscu. Akty wandalizmu powtarzały się nawet jeszcze w lipcu.

I na tym koniec, bo kilkumiesięczna praca policjantów przyniosła owoce. Zdołali oni na podstawie zabezpieczonym dowodów i materiałów wytypować podejrzewanego mężczyznę. Jak się okazało, mieszkał on przy tej samej ulicy, gdzie dochodziło do dewastacji pojazdów (policjanci nie ujawnili dokładnie, gdzie proceder miał miejsce). W ślad za tym ustalono także jego adres zamieszkania.

Kilka dni temu policjanci udali się do mieszkania 41-letniego mężczyzny, którego zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu. Do sprawy zabezpieczony został jego komputer oraz rower, którym dokonywał zniszczeń. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec Wyżyn usłyszał siedem zarzutów, w obecnym – kolejnych sześć.

Za swoje postępowanie wkrótce odpowie przed sądem. Za uszkodzenie trzynastu samochodów grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści