Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKierujący samochodem potrącił rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala
policja - na sygnale - SF-1
04.06.2020 | 14:33

Kierujący samochodem potrącił rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala

Na zdjęciu: Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do groźnego wypadku doszło w środę na drodze krajowej nr 91. Poszkodowany został rowerzysta.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 14 na drodze krajowej nr 91 w rejonie Chełmży. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki volkswagen golf, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. 51-letni poszkodowany doznał poważnych obrażeń i trafił do jednego z toruńskich szpitali.

Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku. Obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 39-letniemu kierowcy volkswagena. Dokładne okoliczności tego zdarzenia w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać śledczy z Komisariatu Policji w Chełmży – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci  przypominają i apelują o nadzwyczajną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Przestrzegając zasad ruchu drogowego, maksymalnie skupiając naszą uwagę na drodze i jej uczestnikach jesteśmy w stanie uniknąć wielu nieszczęśliwych zdarzeń. Zanim wykonamy jakikolwiek manewr na drodze nawet kilkakrotnie upewnijmy się, że jest on bezpieczny dla nas i innych kierowców – mówi podinsp. Dąbrowska.

Przypomnijmy, że w poniedziałek do groźnego wypadku z udziałem dwóch rowerzystek doszło w Bielsku-Białej. Potrącone zostały była reprezentantka Polski Rita Malinkiewicz, a także Katarzyna Konwa – żona wielokrotnego mistrza Polski oraz olimpijczyka z Londynu Marka Konwy. Obie były operowane. Potrąciła je kobieta jadąca w kierunku Żywca, która niespodziewanie zjechała na przeciwległy pas ruchu. Była trzeźwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści