Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKilkadziesiąt tysięcy złotych w koszu na śmieci. Starsza kobieta została oszukana
koronawirus bydgoszcz
03.04.2021 | 10:34

Kilkadziesiąt tysięcy złotych w koszu na śmieci. Starsza kobieta została oszukana

Na zdjęciu: Seniorka straciła 40 tysięcy złotych.

Fot. freeimages

Oszuści, podszywając się pod policjantów, okradli w środę mieszkankę Koronowa. Kobieta straciła 40 tysięcy złotych.

Policjanci z Koronowa otrzymali w środę zgłoszenia o oszustwie metodą na policjanta. Tego dnia o godz. 14:40 do 83-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Twierdziła, że rozpracowuje grupę przestępczą, która kradnie pieniądze z kont bankowych. – Seniorka przekazała podczas rozmowy numer swojego telefonu kontaktowego, a następnie na ten numer zadzwonił mężczyzna, który poinstruował ją, aby udała się do jednego z banków w Koronowie i wypłaciła zgromadzone pieniądze – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Kobieta wypłaciła 20 tysięcy złotych i pozostawiła je w umówionym miejscu – w śmietniku przy cmentarzu. Następnie mężczyzna zadzwonił po raz kolejny i namówił seniorkę na wypłatę kolejnych 20 tysięcy z drugiego banku. – Tym razem pieniądze pozostawiła w koszu na śmieci przy jednym ze sklepów. 83-latka padła ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych. Została oszukana na kwotę 40 tysięcy złotych – wylicza podkom. Kowalska.

Policjanci przypominają, że nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem, że mamy do czynienia z oszustami. Ofiarami oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” są przeważnie osoby starsze.  – Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia. Do tego prowadzą rozmowę w taki sposób, że osoba pokrzywdzona jest przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem – ostrzega podkom. Kowalska.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze można zadzwonić na policję na numery 997 lub 112.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucuś
Lucuś
3 miesięcy temu

Nie żal mi naiwnych ludzi….

Powiązane treści