Bydgoszcz
2C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 3 • L 1
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
-0C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKilkanaście ciężarówek z odpadami przyjechało na prywatny teren. Właściciel nic o nich nie wiedział
policja Bydgoszcz
01.12.2019 | 07:12

Kilkanaście ciężarówek z odpadami przyjechało na prywatny teren. Właściciel nic o nich nie wiedział

Na zdjęciu: Policjanci wyjaśniają sprawę przywozu odpadów.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Policja z Inowrocławia wyjaśnia okoliczności przywozu na teren gminy Kruszwica kilkuset ton odpadów komunalnych. Cały transport został cofnięty.

W środę (27.11) policjanci interweniowali na terenie miejscowości Morgi w gminie Kruszwica. Z informacji, które otrzymali wynikało, że na prywatny teren przyjechało kilkanaście samochodów ciężarowych załadowanych odpadami komunalnymi. Kilka z nich zdążyło pozbyć się ładunku. W związku z tym, że właściciel terenu nic o transporcie i przywozie odpadów nie wiedział, co więcej nie udostępniał nikomu terenu, policyjna interwencja powstrzymała dalszy rozładunek.

Na miejscu działali policjanci, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kruszwicy i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Bydgoszczy. Rozładowana część odpadów trafiła ponownie na ciężarówki i cały transport został cofnięty do firmy, która zleciła przywóz. O zdarzeniu została powiadomiona prokuratura – mówi asp. szt. Izabela Drobniecka z inowrocławskiej komendy.

Policjanci zabezpieczyli liczne dokumenty dotyczące transportu, przesłuchali świadków i wykonali oględziny. Trwa analiza materiałów, od której uzależnione są dalsze działania i ewentualne wszczęcie postępowania w związku z procederem nielegalnego składowania odpadów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści