Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -2 • L -3
-13C
Nd
-12C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKilkanaście nowych radiowozów przyjechało do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
policja kwp bydgoszcz nowe radiowozy samochody  (1)
18.12.2019 | 10:24

Kilkanaście nowych radiowozów przyjechało do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W ramach nowej dostawy radiowozów dla garnizonu kujawsko-pomorskiego zakupiono 18 nowych kii ceed.

Fot. KWP Bydgoszcz

26 nowych radiowozów przyjechało do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wkrótce zostaną one przydzielone do komend powiatowych.

Nowe samochody przyjechały do Bydgoszczy w zeszły poniedziałek, 9 grudnia. Wśród nich znajduje się 18 aut marki kia ceed i 8 sztuk volkswagenów caddy, przystosowanych do przewozu osoby zatrzymanej. Zakupiono je ze środków z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020.

Zakup jednego volkswagena to niebagatelna kwota ponad 160 tysięcy złotych. Wkrótce radiowozy te pojawią się na ulicach miast i miasteczek naszego województwa i jeździć będą zwłaszcza w służbie patrolowej – podkreśla mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Oprócz tych radiowozów do Bydgoszczy dotarły też oznakowane volkswageny transportery. Pojazdy kosztowały ponad 200 tysięcy złotych, ale ich zakup w połowie sfinansowały samorządy. – Dwa takie radiowozy pojadą do Torunia, gdzie Urząd Miasta Torunia przekazał na ich zakup kwotę 170 tysięcy złotych, a jeden do Świecia, gdzie samorządy różnych gmin wspólnie przekazały łącznie 90 tysięcy złotych – uzupełnia Chlebicz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści