Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kilkudziesięciu wystawców na XXI Inowrocławskiej Wystawie Gospodarczej

Dodano: 12.05.2017 | 09:58

Kujawski biznes będzie prezentował swoje osiągnięcia podczas kolejnej wystawy w rąbińskiej hali.

Na zdjęciu: Woda Inowrocławianka była Produktem Roku 2014.

Fot. Stanisław Gazda

Na wystawie, którą zaplanowano na weekend 27-28 maja, zaprezentuje się 32 wystawców z regionu inowrocławskiego. Wystawi się również kilka firm powstałych w ubiegłym roku. Łączna powierzchnia wystawowa będzie wynosić ponad 400 metrów kw. Jak co roku, wystawie towarzyszyć będzie konkurs na „Najlepszy Produkt Roku” oraz nowy – zainaugurowany rok temu – „5 na Start”.

Do konkursu „Najlepszy Produkt Roku” zgłoszono 16 różnych produktów i usług, których firmy są producentem bądź dystrybutorem. Do konkursu „5 na Start” zgłoszono cztery projekty kampanii marketingowych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Wystawę będzie zwiedzał specjalny gość z zagranicy. Będzie nim burmistrz Bad Oeynhausen Achim Wilmsmeier . Celem jego wizyty jest poznanie Inowrocławia – miasta partnerskiego oraz zacieśnienie kontaktów.

Imprezie będzie towarzyszył jarmark rękodzieła, rzemiosła i produktów regionalnych. Weźmie w nim udział około 20 twórców ludowych, rzemieślników, rękodzielników oraz regionalnych producentów wyrobów mięsnych, pszczelarzy, baristów oraz wielu innych.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie akcja znakowania rowerów zorganizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. W holu rąbińskiej hali przewidziane są animacje oraz atrakcje dla dzieci. Ponadto zostanie przygotowana makieta miasta, za pomocą której dzieci będą miały możliwość stworzenia „Inowrocławia swoich marzeń”.

Na scenie w hali wystąpią dzieci i młodzież z sekcji tanecznych i wokalnych KCK, podopieczni Studia Tańca 1,2,3, Zespół Astry pod przewodnictwem Tomasza Zbigniewa Chojnackiego, pokaz Body Combat i fitness. Dla odwiedzających zaplanowano także szereg konkursów na temat wiedzy o Inowrocławiu i firm pokazujących się na Inowrocławskiej Wystawie Gospodarczej. Wśród nagród atrakcyjny sprzęt AGD, książki i słodycze.

Wystawę zakończy występ Kabaretu Nowaki, który zaplanowano na niedzielę, 28 maja o godz. 16.00.