Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 4 • L 2
3C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKilogramy narkotyków do pieca. Policjanci spalili nielegalne środki [ZDJĘCIA, WIDEO]
spalanie narkotyków kwp bydgoszcz (4)
22.11.2019 | 12:14

Kilogramy narkotyków do pieca. Policjanci spalili nielegalne środki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Przygotowywanie nielegalnych substancji do ich zniszczenia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zniszczyli 77 kg różnych narkotyków, zabezpieczonych i skonfiskowanych podczas różnych akcji. W piecu spłonęły: marihuana, amfetamina, a także dopalacze. 

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To w nim, do czasu zakończenia postępowań karnych, są przechowywane zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane.

Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam pozostają do czasu prawomocnych wyroków, w którym sąd orzeka o ich zniszczeniu – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W wyniku kolejnych tego typu wyroków policjanci przeprowadzili kolejną akcję zniszczenia kilogramów narkotyków. W asyście kryminalnych z komendy wojewódzkiej worki z narkotykami zostały przetransportowane konwojem do spalarni. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, do pieca trafiło 54 kg marihuany, 18 kg amfetaminy, ponad 0,5 kg MDMA i 3,5 kg dopalaczy.

ZOBACZ WIDEO

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści