Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKKP bez porażki w I lidze. Bydgoski zespół wygrał z ostatnim zespołem w tabeli
19.09.2018 | 10:39

KKP bez porażki w I lidze. Bydgoski zespół wygrał z ostatnim zespołem w tabeli

Zdjęcia: Aleksander Ryska

Piłkarki KKP Bydgoszcz odniosły piątą z rzędu wygraną w rozgrywkach I ligi. Bydgoski zespół pokonał zamykającą tabelę Kotwicę Kórnik 8:1 (6:1).

Już do przerwy KKP prowadziło 6:1, a bramkarkę Kotwicy dwukrotnie pokonały Lewandowska i Makowska, a po jednym golu dołożyły Sobczyk i Vilkofsky. W drugiej połowie kolejne dwa gole dołożyła Stępień. Przyjezdne odpowiedziały honorowym golem Boguszyńskiej.

Podopieczne Adama Górala umocniły się na czele ligowej tabeli i mają jako jedyny zespół w tabeli komplet 15 punktów na swoim koncie. O trzy punkty KKP wyprzedza UKS SMS II Łódź i Stomil Olsztyn. W najbliższą sobotę (22.09), bydgoskie piłkarki zagrają na wyjeździe z Piastovią Piastów (16:00).

Dobra gra bydgoskiego zespołu zaowocowała powołaniem do składu reprezentacji Polski U-19 Edyty Sobczyk. Piłkarka KKP została powołana na zgrupowanie kadry, które odbędzie się w Pruszkowie. Trener Marcin Kasprowicz w sumie powołał 22 zawodniczki, a Polki zagrają w turnieju kwalifikacyjnym w holenderskim Uden, gdzie zagrają z Białorusią (3.10., 15:00), Albanią (6.10., 12:00) i Holandią (9.10., 19:00).