Mżawka
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 14
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKKP nie zwalnia tempa. Bydgoski zespół w II rundzie Pucharu Polski [ZDJĘCIA]
23.08.2018 | 10:12

KKP nie zwalnia tempa. Bydgoski zespół w II rundzie Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Aleksander Ryska

Po zwycięstwie na starcie rozgrywek I ligi, piłkarki KKP Bydgoszcz awansowały do II rundy Pucharu Polski. Podopieczne Adama Górala wygrały z Fuksem Wielowicz 8:1 (2:1).

Gospodynie objęły prowadzenie w 14 minucie, gdy gola strzeliła Natalia Sowińska, ale potem na boisku dominowały już tylko bydgoszczanki. Po niespełna 60 sekundach wyrównała Jessie Vilkofsky, a po pół godzinie gry bramkarkę gospodyń pokonała Nikola Puczek.

W drugiej połowie aż czterokrotnie piłkę do siatki gospodyń skierowała Ilona Raczkowska, a kolejne dwie bramki były autorstwa Anny Lewandowskiej.

PUCHAR POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET – I RUNDA – 22.08.2018 R.
FUKS WIELOWICZ – KKP BYDGOSZCZ 1:8 (1:2)
Bramki: Natalia Sowińska 14′ – Jessie Vilkofsky 15′, Nikola Puczek 34′, Ilona Raczkowska 51′, 70′, 73′, 80′ , Anna Lewandowska 66′, 79′

KKP: Borowicz (46′ Urbańska) – Węglarz, Wierzbowska, Zielińska (46′ Raczkowska), Andrzejewska – Sobczyk (51′ Klarczyk), Puczek, Vilkofsky, Gugała – Kawecka (46′ Lewandowska), Zyś (46′ Kaźmierczak).

Sędziował: Adrian Miniszewski (Łodzia).