Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKlasa Lewandowskiego. Zawodnik Zawiszy w finale biegu na 1500 m podczas mistrzostw świata
Marcin Lewandowski - SG (4)
04.10.2019 | 19:56

Klasa Lewandowskiego. Zawodnik Zawiszy w finale biegu na 1500 m podczas mistrzostw świata

Finałowy bieg zaplanowano na niedzielę, podczas ostatniego dnia mistrzostw.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski awansował do finału biegu na 1500 metrów.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

– Jestem przygotowany na szybkie bieganie – mówił reporterowi Eurosportu Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy awansował do niedzielnego finału biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw świata w Dausze.

Po rozczarowaniu związanym z występem Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce (odpadł w kwalifikacjach) oraz starcie Igi Baumgart-Witan (ósma w finale 400 m), w stolicy Kataru o medale podczas mistrzostw świata walczy jeszcze jeden zawodnik bydgoskiego Zawiszy – Marcin Lewandowski.

Lewandowski jest jednym z faworytów rywalizacji na 1500 m. Wczoraj pewnie przebrnął przez sesję kwalifikacyjną, zajmując w swoim biegu piąte miejsce z czasem 3:37.75. Podczas ósmego dnia lekkoatletycznego mundialu, lekkoatleta Zawiszy był jednym z dwóch naszych zawodników, których zobaczymy w Dausze (drugim jest Piotr Tomala, który późnym wieczorem wystartuje w finale chodu na 20 km).

W swoim biegu półfinałowym Lewandowski pokazał klasę. Jeszcze na 300 metrów przed metą był dziesiąty, ale przypuścił atak i wygrał bieg, a wynik, jaki uzyskał – 3:36.50 był najlepszym na tym etapie rywalizacji. Finałowy bieg z udziałem zawodnika Zawiszy w niedzielę wieczorem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści