Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 2 • L 0
1C
Pt
2C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKlasa Lewandowskiego. Zawodnik Zawiszy w finale biegu na 1500 m podczas mistrzostw świata
Marcin Lewandowski - SG (4)
04.10.2019 | 19:56

Klasa Lewandowskiego. Zawodnik Zawiszy w finale biegu na 1500 m podczas mistrzostw świata

Finałowy bieg zaplanowano na niedzielę, podczas ostatniego dnia mistrzostw.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski awansował do finału biegu na 1500 metrów.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

– Jestem przygotowany na szybkie bieganie – mówił reporterowi Eurosportu Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy awansował do niedzielnego finału biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw świata w Dausze.

Po rozczarowaniu związanym z występem Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce (odpadł w kwalifikacjach) oraz starcie Igi Baumgart-Witan (ósma w finale 400 m), w stolicy Kataru o medale podczas mistrzostw świata walczy jeszcze jeden zawodnik bydgoskiego Zawiszy – Marcin Lewandowski.

Lewandowski jest jednym z faworytów rywalizacji na 1500 m. Wczoraj pewnie przebrnął przez sesję kwalifikacyjną, zajmując w swoim biegu piąte miejsce z czasem 3:37.75. Podczas ósmego dnia lekkoatletycznego mundialu, lekkoatleta Zawiszy był jednym z dwóch naszych zawodników, których zobaczymy w Dausze (drugim jest Piotr Tomala, który późnym wieczorem wystartuje w finale chodu na 20 km).

W swoim biegu półfinałowym Lewandowski pokazał klasę. Jeszcze na 300 metrów przed metą był dziesiąty, ale przypuścił atak i wygrał bieg, a wynik, jaki uzyskał – 3:36.50 był najlepszym na tym etapie rywalizacji. Finałowy bieg z udziałem zawodnika Zawiszy w niedzielę wieczorem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści