Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Klocki dla niemowlaków? Wyjaśniamy, dlaczego warto się na nie zdecydować

Dodano: 03.12.2022 | 10:00

Na zdjęciu: Kolorowe LEGO Duplo można zaliczyć do grupy zabawek sensorycznych.

Fot. nadesłane

Zapewne zdążyłeś już zauważyć, że klocki LEGO od kilkudziesięciu lat cieszą się ogromną popularnością. Na duże uznanie zasługuje wysoka jakość, różna tematyczność, a także dostępność modeli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Układanie klocków LEGO to wiele godzin kreatywnej zabawy pozytywnie wpływającej na rozwój. Czy wiesz, że producenci tej prostej, a zarazem tak niezwykłej zabawki stworzyli również wersję dla niemowlaków? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci, jakie przynosi zalety tak małym dzieciom. Czytaj dalej!

Sprawdź, jak klocki wpływają na rozwój najmłodszych i poznaj ich zalety

Jakie zabawki będą najlepsze dla niemowlaków, czyli dzieci powyżej 1 roku życia? Wielu rodziców wychodzi z założenia, że najlepiej sprawdzą się tutaj m.in. pluszaki. Większość nie zdaje sobie sprawy, że już na tym etapie życia dziecko może, a nawet powinno bawić się klockami o odpowiedniej wielkości. Rozmiar ma tutaj ogromne znaczenie! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Najmłodsi chcąc poznawać otaczający ich świat, wszystko biorą do buzi – wybierając klocki przeznaczone dla niemowlaków ograniczasz ryzyko połknięcia małych części. Na szczęście producenci klocków LEGO pomyśleli również o tym. Mowa tutaj o zestawie LEGO Duplo! Klocki te wyróżniają się intensywnymi kolorami, co w przypadku zabawek dla niemowlaków odgrywa znaczącą rolę. Kolorowe LEGO Duplo można zaliczyć do grupy zabawek sensorycznych. Mianem tym określa się zabawki, które wspomagają rozwój psychiki, jak i zdolności fizycznych dziecka. Kolorowe elementy stanowią dla tak małych dzieci doskonały bodziec rozbudzający jego ciekawość świata.

Wybierz LEGO Duplo i zabierz swoją pociechę w niesamowity świat zabawy i nauki

Możemy śmiało powiedzieć, że klocki LEGO Duplo przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia stymulują rozwój zmysłów, głównie wzroku oraz dotyku. Dodatkowo w czasie zabawy dziecko poznaje nowe kształty, a także rozwija swoje zdolności manualne. Pamiętaj, że w przypadku tak małych dzieci, bardzo ważne jest, aby dbać o ich rozwój już od najmłodszych lat, kiedy kształtowane są wszystkie połączenia nerwowe w mózgu. Opisywane klocki znajdziesz w atrakcyjnej cenie w sklepie KLOCKI-2.PL! W asortymencie dostępnych jest wiele zestawów np.: LEGO Duplo z cyferkami, z alfabetem oraz wiele innych. W późniejszym okresie, kiedy Twoja pociecha zacznie mówić, klocki możesz wykorzystać do nauki liczb, a także liter i układania prostych słów. Jak widzisz, klocki LEGO to jedna z najbardziej wszechstronnych zabawek! Wystarczy, że uruchomisz pokłady swojej kreatywności i rozpoczniesz z dzieckiem wspólną naukę poprzez zabawę! Sprawdź dostępną ofertę już teraz i wybierz zestaw najlepiej wpadający w Wasze upodobania!