Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 6 • L 4
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKłótnia dwóch mężczyzn w regionie mogła skończyć się tragicznie. Podejrzany o ugodzenie nożem trafił za kratki
zatrzymany - usiłowanie zabójstwa - KPP Lipno
13.09.2019 | 12:28

Kłótnia dwóch mężczyzn w regionie mogła skończyć się tragicznie. Podejrzany o ugodzenie nożem trafił za kratki

Decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny podjął w czwartek sąd.

Na zdjęciu: Zatrzymany 29-latek został doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury.

Fot. KPP Lipno

Kłótnia między dwoma mężczyznami mogła zakończyć się tragicznie. 29-latek został ugodzony nożem przez swojego rówieśnika. Sprawcę zatrzymano i jednocześnie tymczasowo trafił on za kratki.

Policjanci zostali we wtorek zawiadomieni o mężczyźnie, który trafił do lipnowskiego szpitala po tym, jak został ugodzony nożem. – Po wstępnych ustaleniach policjanci udali się do szpitala, gdzie karetka przewiozła poszkodowanego. Okazało się, że mężczyzna jest w ciężkim stanie, ale policjantom udało się z nim chwilę porozmawiać i ustalić najważniejsze fakty – mówi podkom. Małgorzata Małkińska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Poszkodowany przekazał policjantom, że do zdarzenia doszło w momencie, w którym wracał on do domu skręciwszy z ul. Mickiewicza w bulwary nad Mieniem. Wówczas został zaczepiony przez innego mieszkańca Lipna, a między mężczyznami doszło do krótkiej wymiany zdań. Po niej, napotkany mężczyzna ugodził 29-latka nożem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia, w ręce lipnowskich kryminalnych wpadł podejrzewany o dokonanie tego czynu. To 29-latek, który znany był już policjantom za swoje „wcześniejsze dokonania”. – W mieszkaniu mężczyzny, policjanci odnaleźli całą kolekcję noży i zabezpieczyli ten, którym ugodził 29-latka – informuje podkom. Małkińska.

29-latka w czwartek doprowadzono do lipnowskiej prokuratury, gdzie po przeprowadzeniu przesłuchania, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozić może kara nawet dożywocia. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd się do niego przychylił, na mocy czego 29-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści