Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKobieta biła i kopała psa. Sprawę zbada policja
straz_miejska_bydgoszcz
17.08.2017 | 10:23

Kobieta biła i kopała psa. Sprawę zbada policja

Kobieta miałą ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Na zdjęciu: Na miejsce przyjechał patrol straży miejskiej, który obezwładnił pijaną kobietę.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

We wtorkowe popołudnie straż miejska otrzymała zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Na miejsce wysłano patrol, który zatrzymał kobietę.

Strażnicy zostali poinformowani o zdarzeniu o godzinie 12:45. Według osoby zgłaszającej, właścicielka psa biła go smyczą, szarpała oraz kopała. Patrol straży miejskiej, który dotarł na ulicę Wysoką, zastał kobietę z rudym psem. Podczas legitymowania do mundurowych podeszły dwie osoby, które potwierdziły fakt znęcania się kobiety nad czworonogiem i dysponowały stosownymi dowodami w postaci zdjęć oraz nagrania.

Właścicielka psa podczas interwencji była agresywna, wulgarna i próbowała rękoczynów w stosunku do świadka i strażniczki. Nie reagowała na wydawane polecenia. Od kobiety było czuć alkohol. W związku z tym strażnicy użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili kobietę.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano pijaną kobietę. Miała ona 1,86 promila alkoholu we krwi. Psem zaopiekowała się znajoma właścicielki. Nie miał on żadnych widocznych obrażeń. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.


Powiązane treści