Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKobieta udawała dawno nie widzianą krewną. W ten sposób oszukiwała seniorów
wypadek bydgoszcz
23.07.2019 | 19:17

Kobieta udawała dawno nie widzianą krewną. W ten sposób oszukiwała seniorów

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kobietę na gorącym uczynku.

Fot. Błażej Bembnista

W ręce policjantów z bydgoskich Wyżyn trafiły trzy osoby mające związek z oszustwami  na szkodę starszych osób. Sposobem oszukiwania seniorów było udawanie dawno niewidzianego członka rodziny. Zatrzymana kobieta trafiła na 2 miesiące do aresztu, natomiast jej dwaj kompani zostali objęci policyjnym dozorem.

Mieszkaniec Wyżyn zgłosił, że pojawiła się u niego kobieta, przekonując go, że jest członkiem jego dalszej rodziny. Prowadząc z seniorem rozmowę, robiła to w taki sposób, by uwiarygodnić swoją historię, a jednocześnie wyciągnąć jak najwięcej informacji. Dodatkowo na początku spotkania wręczyła drobny upominek, by tym sposobem również odsunąć jakiekolwiek podejrzenia o złe intencje. Twierdziła także, że ma dużo pieniędzy, ale w dolarach amerykańskich i chcąc zacząć nimi dysponować chciała u seniora wymienić je na złotówki. Ten przekonany, że faktycznie ma do czynienia z dawno niewidzianym członkiem rodziny, przyniósł posiadane pieniądze, by pomóc i je wymienić. Jednak nie zorientował się przed wyjściem kobiety, że zniknęły pieniądze w obu walutach. Ponadto kobieta poczuła się na tyle pewnie, że postanowiła dalej korzystać z dobrego serca seniora i umówiła się z nim na następny dzień, by ten wypłacił dla niej 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia informacja trafia do policjantów z komisariatu na Wyżynach. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Przeprowadzone przez policjantów działania pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku kobietę. Miało to miejsce przed jednym z banków w centrum miasta. Jednak zanim do tego doszło, kryminalni ustalili, że kobieta nie działa sama. Pomagali jej dwaj mężczyźni, którzy kontrolowali, czy senior przyszedł do banku i wypłacił pieniądze. Kiedy pokrzywdzony wyszedł z placówki i zobaczył kobietę zmierzającą po odbiór gotówki, natychmiast wkroczyli policjanci i zatrzymali trzy osoby.

Szybko okazało się również, że kobieta dopuściła się innych tego rodzaju przestępstw na terenie Bydgoszczy. Usłyszała łącznie 3 zarzuty dotyczące oszustw lub ich usiłowania, a w jednym przypadku kradzieży. Natomiast jej kompanii odpowiedzą za usiłowanie oszustwa. 58-latka została przez sąd aresztowana na 2 miesiące, natomiast jej kolegów w wieku 52 i 39 lat objęto policyjnym dozorem. Wszyscy są mieszkańcami Wejherowa. Policjanci są przekonani, że zatrzymane osoby mają więcej czynów na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści