Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kobieta wpadła do Kanału Bydgoskiego. Uratowali ją policjanci [WIDEO]

Dodano: 05.02.2024 | 13:54

Na zdjęciu: Policjanci uratowali 46-letnią kobietę.

Fot. mat. KMP Bydgoszcz

46-letnia kobieta wpadła do Kanału Bydgoskiego i nie mogła się wydostać. Na szczęście zdołano jej szybko pomóc.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po godzinie 14:00. Wówczas zgłoszono, że kobieta spacerująca z psem wpadła do Kanału Bydgoskiego w rejonie ulicy Grunwaldzkiej, a nurt oraz śliskie i strome pobocze uniemożliwiają wyjście.

– Po przyjeździe policjanci zauważyli ją w miejscu trudnodostępnym, tuż przy stopniu wodnym kanału. Nie zwlekając, jeden z policjantów sierżant Sylwester Fik, wszedł do akwenu i chwycił kobietę za rękę. W tym momencie nurt był na tyle silny, że coraz bardziej zanurzała się w wodzie. Widząc to, do kanału wszedł drugi z policjantów, starszy sierżant Krystian Kędziorski. Chwyciwszy 47-latkę za obie ręce policjanci wyciągnęli ją z wody, a następnie, wspierani przez mężczyznę stojącego przy nabrzeżu, pomogli kobiece wyjść z Kanału Bydgoskiego – relacjonuje kom. Lidia Kowalska.

Na miejsce wezwano także inne służby. Mokra i zdenerwowana kobieta chciała jak najszybciej znaleźć się w domu. Tam została przekazano pod opiekę rodziny.

– To kolejna sytuacja, kiedy najważniejsza była szybka reakcja, zaangażowanie i determinacja policjantów. W momencie, gdy zagrożone jest ludzkie życie to właśnie one mają największe znaczenie. Policjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, by uratować kobietę – mówi kom. Lidia Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments