Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kobiety zamanifestowały w Inowrocławiu. „W nas, drogie panie, jest siła!”

Dodano: 08.03.2017 | 21:59

W całej Polsce odbyły się manifestacje z okazji Dnia Kobiet.

Na zdjęciu: Wiceprezydent Ewa Witkowska wzięła udział w proteście.

Fot. K.P.

8 marca kobiety w całej Polsce wzięły udział w protestach przeciwko opresji władzy i ograniczaniu ich praw. Jedna z manifestacji odbyła się w Inowrocławiu.

„Niemy protest przeciw przemocy” rozpoczął się o godz. 17 na Rynku i wzięło w nim udział ponad sto osób. Choć manifestacja zorganizowana przez Iwonę Przybyłę nie miała charakteru politycznego, nie zabrakło wystąpień aktywnych społecznie kobiet, między innymi zastępcy prezydenta Inowrocławia Ewy Witkowskiej. – Wiemy, że nie jest nam łatwo borykać się z problemami. Chcemy spełniać się i zawodowo, i w domu. Chcemy dobrze wypełniać te dwie role – mówiła Witkowska. – Bardzo podoba mi się takie stwierdzenie: „Kobieta jest siłą. Siła jest kobietą”. Bo w nas, drogie panie, jest siła! – dodała wiceprezydent.

Głos zabrały także radna wojewódzka Elżbieta Piniewska, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Magdalena Łośko oraz szefowa OSiR i radna powiatu Wiesława Pawłowska –  Jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami tego państwa i nie pozwolimy, byśmy były tylko i wyłącznie kurami domowymi – mówiła. Uczestnicy spotkania stworzyli też specjalną tablicę, na której wypisywali „słowa, które bolą i ranią”.

Sebastian Torzewski