Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 12 • L 11
14C
Nd
14C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKobranocka przeprasza fanów za odwołany koncert, chociaż zawinił kto inny
27.06.2016 | 21:15

Kobranocka przeprasza fanów za odwołany koncert, chociaż zawinił kto inny

Na fanpage'u grupy pojawiło się wyjaśnienie dotyczące wczorajszej sytuacji w Myślęcinku.

Na zdjęciu: Tak mógł wyglądać wczorajszy koncert, do którego jednak nie doszło.

Fot. wikipedia (wolny dostęp)

Wczorajsza impreza Otwieracz/Powitanie Lata 2016 w Myślęcinku miała przebiegać nieco inaczej. Na scenie nie wystąpiła grupa Kobranocka. Dlaczego?

Organizator wydarzenia oraz zespół Kobranocka zgodnie twierdzą, że firma Grupa Relax, która podjęła się obsługi dźwiękowej imprezy okazała się niekompetentna. Występ grupy uniemożliwił szereg błędów związanych z techniką. – Wcześniej przygotowany już sprzęt został rozregulowany, a jego ponowne przywracanie do użyteczności pomimo wysiłków i ogromnej chęci zagrania przez Kobranockę okazało się wczoraj niemożliwe. Podjęliśmy więc decyzję, by na scenę weszli muzycy z zespołu Blackberry Hill, którzy dysponowali własnym sprzętem umożliwiającym wykonanie chociaż kilku utworów – wyjaśnia rzecznik prasowy Myślęcinka, Sandra Tyczyno.

Nie bez problemu odbyły się również inne występy. Jak informuje organizator wydarzenia, obsługa techniczna Patrycji Markowskiej została wprowadzona w błąd przez Grupę Relax co do spraw związanych z prądem. Po długiej i żmudnej pracy, przede wszystkim obsługi technicznej zespołu Markowskiej, udało się pokonać problem dotyczący bezpiecznego dostępu do wysokiego napięcia. Koncert gwiazdy imprezy odbył się z opóźnieniem.

Zobacz też: „Otwieracz 2016” w rytmie zumby, w kolorowym pyle i z mnóstwem brodaczy [ZDJĘCIA]

Takie nieprzewidziane sytuacje doprowadziły do tego, że impreza nie przebiegała zgodnie z zapowiedzianym wcześniej harmonogramem. – Przez cały czas trwania imprezy trwała walka, by wszystkie koncerty się odbyły i nie było mowy o jakimkolwiek planowaniu następujących po sobie zdarzeń. Trzeba było niestety działać na bieżąco, za co serdecznie przepraszamy wszystkich gości Myślęcinka, którzy wczoraj dotarli na Różopole – dodaje Tyczyno.

O swój występ najdłużej walczyli członkowie grupy Kobranocka, którym w ostateczności nie udało się zagrać na scenie. Ich koncert został przeniesiony na 28 sierpnia, kiedy to w Myślęcinku odbędzie się impreza kończąca wakacje. Członkowie zespołu postanowili podzielić się z fanami nie tylko tą informacją, ale także towarzyszącymi im wczoraj emocjami. Na oficjalnym fanpage’u grupy pojawił się następujący wpis:

kobranockaa

Ponadto rzeczniczka prasowa parku poinformowała, że w związku z wczorajsza sytuacją trwa procedura obciążenia firmy Grupa Relax kosztami wynikającymi z umowy, a związanymi z odwołaniem koncertu oraz problemami technicznymi przez nią spowodowanymi.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem podanej firmy, by poznać jego zdanie dotyczące powodu odwołania koncertu. Mężczyzna stwierdził, że wiele wątków przyczyniło się do tego, że występ się nie odbył. Jakich? Jak na razie właściciel nie chciał szczegółowo o nich opowiadać, lecz zapowiedział, że przygotuje oświadczenie dotyczące opisywanej sytuacji. Jego treść zamieścimy tutaj tuż po otrzymaniu dokumentu.


Powiązane treści