Bydgoszcz
4C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 4 • L 4
7C
Wt
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Kocham i już!” – I Bydgoski Wieczór Uwielbieniowy
ulotka-koncert-210x210_1200x800
25.05.2016 | 15:23

„Kocham i już!” – I Bydgoski Wieczór Uwielbieniowy

Bydgoszcz po raz pierwszy dołączy do grona polskich miast, w których podobne koncerty odbywają się już od kilku lat.

Na zdjęciu: Plakat imprezy

Fot. materiały organizatora

26 maja 2016 r. o godz. 19 na Wyspie Młyńskiej odbędzie się I Bydgoski Koncert Uwielbieniowy. Muzycy i zespół wokalny poprowadzą koncert z barki na Brdzie. Podobne koncerty uwielbienia są tradycją w wielu miastach Polski.

Koncert „Kocham i już!” będzie okazją do wspólnego śpiewania i modlitwy. Planowany jest także pokaz laserowy nawiązujący do 1050. rocznicy chrztu Polski. W scenariuszu znajdą się również nawiązania do Roku Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży oraz 25-lecia koronacji obrazu patronki katedry i diecezji bydgoskiej Matki Bożej Pięknej Miłości.

-Uwielbienie jest szczególną formą modlitwy – może najpiękniejszą. Koncert zatytułowaliśmy „Kocham i już!”, bo takie właśnie jest uwielbienie. Bezwarunkowe i niosące radość. Sądzimy, że takie zakończenie Bożego Ciała spodoba się mieszkańcom Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy mówi ks. Janusz Tomczak, odpowiedzialny za koncert.

Organizatorzy – Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej i Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło – Życie chcą wykorzystać urodę Wyspy Młyńskiej – miejsca sprzyjającego radości wyrażonej muzyką i śpiewem.

Zarówno instrumentaliści jak i soliści to profesjonalni muzycy, na co dzień pracujący w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova i Akademii Muzycznej. Chór przygotowała Zuzanna Pradela na specjalnych warsztatach Gospel.

 Patronat nad koncertem objął Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, który będzie też honorowym gościem koncertu.


Podobne wpisy

Powiązane treści