Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Kochamy Cię św. Mikołaju”
13.12.2015 | 15:28

„Kochamy Cię św. Mikołaju”

Po raz trzynasty organizatorzy imprezy dali dzieciom ogrom radości.

Na zdjęciu: „Wojownicy Pana i Przyjaciele” przewodzili zabawie koncertowo.

Fot. Stanisław Gazda

Już po raz trzynasty wolontariusze Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży oddziału Bydgoszcz przygotowali charytatywny koncert „Kochamy Cię Święty Mikołaju”.

Jesteśmy tu po to, by dać światło nadziei, radości i miłości tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Celem tego koncertu jest nie tylko wspólna zabawa i szereg wrażeń artystycznych, ale także zbiórka funduszy na wakacyjny wyjazd dzieci chorych na raka z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM w Bydgoszczy oraz wychowanków z domów dziecka i uczniów ze szkoły specjalnejoznajmili ze sceny prowadzący koncert i występujący w granym przedstawieniu członkowie zespołu „Wojownicy Pana i Przyjaciele”.

A pieniądze zbierane były na różne sposoby. Były (biorące później udział w odbywającym się na scenie losowaniu nagród, ) bilety-cegiełki w cenie 35 zł; w foyer rozłożył się kiermasz – ze słodyczami, świątecznymi gadżetami oraz przedmiotami m.in. specjalnymi torbami uszytymi przez uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodową nr 5. Można też było zrobić sobie fotki ze św. Mikołajem za opłatą kilkunastu złotych lub kupić „Elementarz Modlitwy Dziecka Bożego” opatrzony autografem jego współautorki – Dominiki Rybak.

Na widowni, wraz z rodzinami i opiekunami zasiedli m.in. pacjenci Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM, dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z Zespołu Szkół nr 31 oraz podopieczni z bydgoskich domów dziecka. Wszyscy oni mogli podziwiać występ zespołu Wojownicy Pana i Przyjaciele, grającego na instrumentach, tańczącego wspólnie z maluchami z Bosko Dance z Oratorium Dominiczek. Następnie wspólnie bawiono się sztuczkami prezentowanymi przez gwiazdę koncertu, magika „Brozi”, czyli iluzjonistę Zbigniewa Brzozowskiego, znanego z programu „Mam Talent”.

Nie zapomniano o tych dzieciach, które nie mogły opuścić szpitalnych łóżek. Paczki z prezentami dla dzieci, pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Collegium, Wojownicy Pana i Przyjaciele zostawili w świetlicy kliniki i po koncercie w Operze Nova wręczyli je im i zaśpiewali dla nich w szpitalu.

 

 


Podobne wpisy

Powiązane treści