[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna „Akcja Blokers” na Błoniu. Powodem – rozpoczęcie roku szkolnego

Dodano: 02.09.2022 | 13:53

Na zdjęciu: Wczorajsze działania policji na Błoniu to kolejna odsłona akcji "Blokers"

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Wczoraj (1 września w godzinach popołudniowych policjanci z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Blokers – Rozpoczęcie Roku Szkolnego”. Głównym ich celem było ujawnianie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

Jak przyznają policjanci z Błonia, akcja ukierunkowana była na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a tym samym na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, terenów przyległych do placówek oświatowych. W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole pojawiły się w miejscach, zgłaszanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji wylegitymowano 64 osoby. Wobec ośmiu z nich, które dopuściły się drobnych wykroczeń, policjanci zastosowali pouczenia. Nałożyli też sześć mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz za zakłócanie porządku publicznego, a wobec jednej osoby został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymano dwie osoby poszukiwane, jak również osobę posiadającą środki odurzających.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania odbywać się będą cyklicznie – odbywały się one już w poprzednich tygodniach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments