Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejna akcja kontroli autobusów miejskich. Sprawdzono 65 pojazdów – także w Bydgoszczy
itd bydgoszcz
08.11.2020 | 09:31

Kolejna akcja kontroli autobusów miejskich. Sprawdzono 65 pojazdów – także w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy kontrola stanu technicznego autobusów miejskich odbyła się m.in. na pętli Błonie.

Fot. WITD Bydgoszcz

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego wraz z policją przeprowadziła wielką akcję kontroli autobusów miejskich. Na 65 sprawdzonych pojazdów, tylko w trzech stwierdzono problemy techniczne.

Jak informuje WITD, kolejne w tym roku kontrole były przeprowadzone w trzech największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. – Inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wspierali funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komend Miejskich Policji w tych miastach – dodaje inspekcja. Zadaniem policjantów, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, było sprawdzenie liczby pasażerów w autobusach oraz tego, czy przestrzegają oni wymogu zasłaniania ust i nosa.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego swoją uwagę skupili natomiast na weryfikacji stanu technicznego taboru wykorzystywanego w komunikacji publicznej. Aby kontrole były jak najmniej uciążliwe, zarówno dla przewoźników, jak i przede wszystkim pasażerów, odbywały się na przystankach końcowych linii komunikacyjnych – przekazała WITD. W Bydgoszczy sprawdzenia stanu autobusów dokonano m.in. na pętli Błonie.


CZYTAJ TAKŻE: Zamiast 40 – 70 ton! ITD zatrzymała przeładowane ciężarówki na Grunwaldzkiej


Podczas sześciogodzinnej autobusy kierowane były do pobliskich Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów. To tam inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz spełnienie wymagań ochrony środowiska. – Łącznie kontroli poddano 65 autobusów, z czego tylko w trzech przypadkach stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem ich dowodów rejestracyjnych (elektronicznie w Centralnej Ewidencji Pojazdów) – podkreślają inspektorzy. I dodają, że tak dobre rezultaty kontroli to wynik regularnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów komunikacji miejskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lump pasażerski
lump pasażerski
1 rok temu

Proszę podawać dokładnie którego przewoznika dotyczyły nieprawidłowosci i zabrane dowody rejestracyjne

Irena
Irena
1 rok temu

Oczywiście jak zwykle to nie MZK tylko…..

Mati
Mati
1 rok temu

Irenko,jeździsz codziennie tymi gruzami,wdychając spaliny przedostające się do środka,więc wiesz że to Irex-Trans

zmartwiony pasażer
zmartwiony pasażer
1 rok temu

Ja nie wiem czy w pandemii wysyłając autobusy do stacji kontroli i pomniejszając tym samym ilość autobusów na linii to zalecenia Pana premiera są realizowane ? Mam nadzieję że nie było to w godzinach szczytu bo tak to z virusem nigdy nie wygramy. Rozumiem że kontrole są potrzebne ale co to za problem poinformować przewoznika 35 minut przed kontrolą aby podstawił 2 autobusy aby wypełniały lukę na te sprawdzane.

Mati
Mati
1 rok temu

Taa,myślisz,że przewoźnik trzyma w rezerwie codziennie dwóch kierowców extra,w razie takich akcji??Kierowców którym trzeba zapłacić pensję….

zmartwiony pasażer
zmartwiony pasażer
1 rok temu

Codzienie trzyma conajmniej 5 rano + 5 popołudniu bo wynika to z umowy z zdmikp