Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejna akcja kontroli autobusów miejskich. Sprawdzono 65 pojazdów – także w Bydgoszczy
itd bydgoszcz
08.11.2020 | 09:31

Kolejna akcja kontroli autobusów miejskich. Sprawdzono 65 pojazdów – także w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy kontrola stanu technicznego autobusów miejskich odbyła się m.in. na pętli Błonie.

Fot. WITD Bydgoszcz

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego wraz z policją przeprowadziła wielką akcję kontroli autobusów miejskich. Na 65 sprawdzonych pojazdów, tylko w trzech stwierdzono problemy techniczne.

Jak informuje WITD, kolejne w tym roku kontrole były przeprowadzone w trzech największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. – Inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wspierali funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komend Miejskich Policji w tych miastach – dodaje inspekcja. Zadaniem policjantów, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, było sprawdzenie liczby pasażerów w autobusach oraz tego, czy przestrzegają oni wymogu zasłaniania ust i nosa.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego swoją uwagę skupili natomiast na weryfikacji stanu technicznego taboru wykorzystywanego w komunikacji publicznej. Aby kontrole były jak najmniej uciążliwe, zarówno dla przewoźników, jak i przede wszystkim pasażerów, odbywały się na przystankach końcowych linii komunikacyjnych – przekazała WITD. W Bydgoszczy sprawdzenia stanu autobusów dokonano m.in. na pętli Błonie.


CZYTAJ TAKŻE: Zamiast 40 – 70 ton! ITD zatrzymała przeładowane ciężarówki na Grunwaldzkiej


Podczas sześciogodzinnej autobusy kierowane były do pobliskich Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów. To tam inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz spełnienie wymagań ochrony środowiska. – Łącznie kontroli poddano 65 autobusów, z czego tylko w trzech przypadkach stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem ich dowodów rejestracyjnych (elektronicznie w Centralnej Ewidencji Pojazdów) – podkreślają inspektorzy. I dodają, że tak dobre rezultaty kontroli to wynik regularnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów komunikacji miejskiej.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
zmartwiony pasażerMatiIrenalump pasażerski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lump pasażerski
Gość
lump pasażerski

Proszę podawać dokładnie którego przewoznika dotyczyły nieprawidłowosci i zabrane dowody rejestracyjne

Irena
Gość
Irena

Oczywiście jak zwykle to nie MZK tylko…..

Mati
Gość
Mati

Irenko,jeździsz codziennie tymi gruzami,wdychając spaliny przedostające się do środka,więc wiesz że to Irex-Trans

zmartwiony pasażer
Gość
zmartwiony pasażer

Ja nie wiem czy w pandemii wysyłając autobusy do stacji kontroli i pomniejszając tym samym ilość autobusów na linii to zalecenia Pana premiera są realizowane ? Mam nadzieję że nie było to w godzinach szczytu bo tak to z virusem nigdy nie wygramy. Rozumiem że kontrole są potrzebne ale co to za problem poinformować przewoznika 35 minut przed kontrolą aby podstawił 2 autobusy aby wypełniały lukę na te sprawdzane.

Mati
Gość
Mati

Taa,myślisz,że przewoźnik trzyma w rezerwie codziennie dwóch kierowców extra,w razie takich akcji??Kierowców którym trzeba zapłacić pensję….

zmartwiony pasażer
Gość
zmartwiony pasażer

Codzienie trzyma conajmniej 5 rano + 5 popołudniu bo wynika to z umowy z zdmikp

Powiązane treści