Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleKolejna akcja nakielskiej policji. Wpadł 29-latek z narkotykami
08.11.2017 | 12:10

Kolejna akcja nakielskiej policji. Wpadł 29-latek z narkotykami

Nakielscy policjanci zabezpieczyli narkotyki i papierosy.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli prawie 400g marihuany

Fot. Archiwum

Prawie 400g marihuany i ponad 8600 papierosów bez polskiej akcyzy zabezpieczyli nakielscy policjanci. Podczas akcji zatrzymano 29-letniego mężczyznę.

Nakielscy policjanci swoją akcję przeprowadzili w poniedziałek. Wówczas ustalili, że 29-latek w jednym z mieszkań posiada znaczne ilości marihuany i papierosy, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania pomieszczenia, funkcjonariusze zabezpieczyli dwa worki z suszem roślinnym, o łącznej wadze blisko 370g. Po badaniach okazało się, że zabezpieczonym narkotykiem była marihuana. Ponadto zabezpieczone zostały kartony z papierosami, bez polskich znaków akcyzowych.

Mężczyźnie zastosowano środek zapobiegawczy, w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. 29-latkowi postawiono także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także przechowywania papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Za te czyny, grozi mu teraz nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie, Urząd Celny ma przygotować wycenę strat, jakie poniósł Skarb Państwa w skutek posiadania przez 29-latka papierosów bez polskich znaków.


Powiązane treści