Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejna awaria Czajki. Ścieki z Warszawy w środę dotrą do Fordonu
30.08.2020 | 12:10

Kolejna awaria Czajki. Ścieki z Warszawy w środę dotrą do Fordonu

Na zdjęciu: W środę, około północy czoło fali ze ściekami z Czajki ma dotrzeć do Fordonu.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W Warszawie doszło do kolejnej awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Według wstępnych prognoz, ścieki mają w najbliższą środę (2 września) dotrzeć do Fordonu.

Wczoraj (29 sierpnia) poinformowano o awarii, na skutek której stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło awaryjny zrzut ścieków do Wisły. W niedzielny poranek Wody Polskie poinformowały, że na skutek awarii kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni Czajka w Warszawie, do Wisły spływa niemal 8 tys. litrów nieczystości na sekundę.

To druga awaria w Czajce, poprzednia miała miejsce dokładnie rok temu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował tymczasem wstępną prognozę dotyczącą tego, kiedy ścieki dotrą do wodowskazu w Kiezmarku. Czoło fali ze ściekami ma jutro ok. 5:00 rano dotrzeć do Płocka, zaś około godziny 19:00 – do Włocławka.

We wtorek (1 września) w południe, fala – według prognoz – dotrze do Torunia, a w środę (2 września) około północy do Fordonu, a następnie do Chełmna i Grudziądza. Do wodowskazu w Kiezmarku czoło fali ze ściekami dotrze w czwartek (4.09).

Z informacji przekazanych przez RMF wynika, że Główny Inspektor Sanitarny już polecił badanie stanu Wisły trzy razy dziennie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
Ali
9 miesięcy temu

I znów będą Nas raczyc warszawskim gównem-Trzaskowianką

ABC
ABC
9 miesięcy temu

Jak by to była wina Trzaskowskiego normalnie ręce opadają,ale to standardowe gadanie pisiorow.

jazda z dupkami
jazda z dupkami
9 miesięcy temu

to kolejny raz co oni tam z tym nic nie robią? ! przecież to jest nowa inwestycja o co w tym chodzi dlaczego nikt nie ponosi konsekwencji ? Ewidentnie ktoś musi iść siedzieć ale tak nie będzie bo będą się bronić atakiem politycznym. Tu jest potrzebny ktoś nowy ktoś czysty i przejść po trupach do celu Zrobić porządek z tym strasznie skorumpowanym krajem.

Powiązane treści