[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna bydgoska kamienica w remoncie. Znajduje się obok jednego z muzeów

Dodano: 01.09.2022 | 12:27

Na zdjęciu: Niewielka kamienica obok muzeum zostanie wyremontowana.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa remont niewielkiej kamienicy obok jednego z bydgoskich muzeów. Powstała ona na początku XX wieku.

Budynek przy ul. Staroszkolnej 11 jest obecnie odnawiany. Powstał na planie prostokąta na początku XX wieku. W osi budynku od strony ulicy znajduje się wejście. Piętro kamienicy wykończone jest licowaną cegłą. Otwory okienne ozdobione są opaskami i naczółkami, a podziały między oknami są akcentowane przez płyciny. Kondygnacje są oddzielone od nieużytkowego poddasza gzymsami. Zachowała się oryginalna stolarka drzwiowa i część stolarki okiennej. Po zakończeniu remontu cała ulica będzie składała się z odnowionych kamienic.

W ostatnim czasie w Bydgoszczy jest odnawianych wiele budynków. W zeszłym roku został odnowiony budynek przy ul. Staroszkolnej 10. Powstało w nim Centrum Edukacyjno-Społeczne oraz nowa siedziba Muzeum Kanału Bydgoskiego. W tym budynku odbywają się spotkania młodzieży, seniorów, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na rzecz Bydgoszczy.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments