Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna bydgoska ulica zostanie odnowiona. Pojawi się na niej ekokostka

Dodano: 07.09.2023 | 10:13

Na zdjęciu: Kolejna bydgoska ulica zyska ekokostkę.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Odnowiona zostanie jedna z bydgoskich ulic. Pojawi się na niej ekokostka.

Obecnie trwają przygotowania do budowy ul. Tragerów na Miedzyniu. Inwestycja została zlecona przez stowarzyszenie mieszkańców w ramach programu “25/75”.

Odnowiona ulica zapewni obsługę komunikacyjną przyległych zabudowań jednorodzinnych. Na odcinku 300 m zaplanowano ułożenie ekokostki ażurowej oraz kostki betonowej na części dedykowanej pieszym. Zaprojektowane zostały również zjazdy na posesje i miejsca postojowe.

Ulica jest już wyposażona w oświetlenie. Na koniec inwestycji zostanie tam posadzonych 10 drzew. Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę zadania. Po zawarciu umowy, prace mają potrwać ok. 3 miesięcy.

Inwestycja jest realizowana dzięki inicjatywie bydgoszczan, którzy powołali stowarzyszenie. W ramach programu “25/75” mieszkańcy muszą zagwarantować niezbędny wkład własny na poziomie 25% kosztów inwestycji. Pozostałe 75% zabezpiecza miasto Bydgoszcz. W ramach tego projektu zostało już zrealizowanych ponad 60 zadań.

Na Miedzyniu-Prądach zostało już zrealizowanych kilkanaście podobnych zadań. W ostatnich latach prace były prowadzone na ul. Przemyskiej, ul. Nefrytowej i ul. Cytrusowej. Trwają przygotowania do realizacji kolejnych zadań związanych z utwardzeniem ulic, w tym m.in. ul. Krzywej i ul. Podnóże.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gree
Gree
10 miesięcy temu

Wykrzykiwanie w tytule o EKOKOSTCE!!1!1¹¹!¹¹, aby następnie powtórzyć to słowo bez głębszej refleksji w artykule.
Jaki jest sens podkreślania EKOKOSTKI (!!1¹¹oneone)? Fajnie brzmiąca nazwa? A może to fachowość branżowa tego słowa sprawia, że artykuł jest bardziej profesjonalny?