Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna duża impreza lekkoatletyczna w Bydgoszczy? Miasto chce zorganizować mistrzostwa Świata do lat 20
23.11.2021 | 13:49

Kolejna duża impreza lekkoatletyczna w Bydgoszczy? Miasto chce zorganizować mistrzostwa Świata do lat 20

Na zdjęciu: Na stadionie bydgoskiego Zawiszy organizowany jest m.in. Memoriał Ireny Szewińskiej. Teraz miasto ubiega się o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Świata do lat 20.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Bydgoszcz chce zorganizować lekkoatletyczne mistrzostwa Świata juniorów w 2024 lub 2026 roku. W tym samym czasie, gospodarzem innej prestiżowej imprezy chce zostać Toruń.

Nie było jeszcze w historii miasta, które gospodarzem mistrzostw Świata juniorów w lekkiej atletyce byłoby trzykrotnie. Bydgoszcz złożyła swoją aplikację do organizacji imprezy w 2024 lub 2026 roku. W przeszłości, gród nad Brdą organizował tę imprezę w dniach 8-13 lipca 2008 r. i 19-24.07.2016 roku. Dodajmy, że na stadionie Zawiszy organizowane były także inne duże lekkoatletyczne imprezy, jak Puchar Europy (2004), Drużynowe Mistrzostwa Europy (2019), a co roku odbywa się Memoriał Ireny Szewińskiej.

W poniedziałek (22 listopada), Bydgoszcz przedstawiła swoją prezentację, a ta miała miejsce w formule online przed radą World Athletics, której przewodniczył Lord Sebastian Coe. Miasto reprezentowali zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz oraz przedstawiciele lokalnego komitetu organizacyjnego: Paulina Rybak, Maciej Grześkowiak i Krzysztof Wolsztyński. – Bydgoszcz bardzo chętnie angażuje się w rozwój sportu i wspiera organizację lekkoatletycznych wydarzeń – mówiła zastępca prezydenta miasta. Warto dodać, że tegoroczna edycja mistrzostw świata juniorów odbyła się w sierpniu w Nairobi (Kenia), natomiast gospodarzem imprezy w 2022 roku będzie kolumbijskie Cali.

To nie koniec, bo chęć zorganizowania innej dużej imprezy lekkoatletycznej zgłosił także Toruń. Gród Kopernika chce także w 2024 lub 2026 roku być gospodarzem halowych mistrzostw Świata. Miasto swoją prezentację przedstawiło we wtorek (23.11.).

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, World Athletics decyzję w sprawie gospodarzy imprez lekkoatletycznych może podjąć jeszcze w tym roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
3 dni temu

pomysł bardzo dobry

Powiązane treści