Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna duża impreza żużlowa w Bydgoszczy? Na Sportowej 2 ma rozpocząć się cykl Tauron SEC
8-07-2020_ żużel, Tauron Speedway Euro Championships - Bydgoszcz - bieg 4 - Bartosz Smektała (cz), David Bellego (n), Krzysztof Kasprzak (b) - SF
14.01.2021 | 11:02

Kolejna duża impreza żużlowa w Bydgoszczy? Na Sportowej 2 ma rozpocząć się cykl Tauron SEC

Rywalizacja o tytuł najlepszego żużlowca Europy ma rozpocząć się w połowie czerwca.

Na zdjęciu: Runda żużlowego cyklu Tauron SEC odbyła się w Bydgoszczy 8 lipca 2020 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

12 czerwca rozpocznie się tegoroczna rywalizacja w cyklu Tauron SEC. Żużlowcy walkę o tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie mają rozpocząć w Bydgoszczy.

Tak bynajmniej wynika z informacji, które dzisiaj na swoich łamach opublikował Przegląd Sportowy. Według informacji gazety, drugi polski turniej ma odbyć się 10 lipca na torze w Rybniku.

Organizatorzy cyklu Tauron SEC na razie nie podają szczegółów dotyczących lokalizacji. Na początku grudnia 2020 roku poinformowano, że na początku maja br. odbędą się cztery rundy kwalifikacyjne – 1 maja w czeskim Pilznie i węgierskim Debreczynie, a tydzień później (8.05) na torach w niemieckim Pocking oraz Równem na Ukrainie. Finał kwalifikacji – SEC Challenge zostanie rozegrany 22 maja w słoweńskim Krsko.

Z informacji organizatorów wynika, że w naszym kraju zostanie rozegrana zarówno inauguracyjna, jak i finałowa runda cyklu. – Gospodarzy drugiego oraz trzeciego finału Tauron SEC 2021 poznamy w najbliższych tygodniach – mówią. Przypomnijmy, że w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa rozegrano pięć rund – wszystkie odbyły się w lipcu na polskich torach: dwie w Toruniu i jedna w Bydgoszczy, Gnieźnie oraz Rybniku.

Zawodnikami pewnymi udziału w TAURON Speedway Euro Championship 2021 są Robert Lambert (obrońca tytułu), Grigorij Laguta, Leon Madsen, Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała.

W tym roku, na stadionie Polonii odbędą się m.in. ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (22 kwietnia) oraz finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (3 maja).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści