[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna inwestycja drogowa w regionie. Wydano już decyzję środowiskową

Dodano: 16.10.2021 | 13:22

Na zdjęciu: Prace związane z budową obwodnicy Sępólna Krajeńskiego mają zacząć się niebawem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to - jak mówią urzędnicy - pierwsze samochody pojadą obwodnicą za około siedem lat.

Fot. Archiwum

Sępoleński urząd poinformował o wydaniu decyzji środowiskowej w sprawie przyszłej obwodnicy. – Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to pierwsze samochody pojadą obwodnicą Sępólna Krajeńskiego za siedem lat – mówią.

O tym, że decyzja środowiskowa w sprawie przyszłej obwodnicy Sępólna Krajeńskiego została wydana, urzędnicy poinformowali w piątkowym (15 października) komunikacie. Jak dodali, rozpoczęcie prac będzie zależało od inwestora, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która ma ogłaszać przetargi na przeprowadzenie inwestycji.

Zdradzono jednak pierwsze szczegóły związane z obwodnicą. Ma ona mieć niemal 6,5 km długości i będzie omijała Sępólno Krajeńskie od wschodu. – Tym samym, kierowcy jadący od strony Człuchowa i Chojnic w kierunku Bydgoszczy, będą omijali całe miasto – mówią urzędnicy z sępoleńskiego magistratu, ale od razu dodają, że podróżujący od strony Więcborka w kierunku Koszalina będą jeszcze przez jakiś czas dojeżdżali do ronda przy stacji benzynowej. – Tam zdecydują, czy chcą jechać przez miasto, czy skręcać w prawo i dojeżdżać do obwodnicy – tłumaczą. Jak słyszymy, taki stan rzeczy ma potrwać do czasu, aż wybudowany zostanie skrót łączący południowy węzeł obwodnicy z DW241. – To jednak jest inwestycja wojewódzka, a termin jej realizacji nie jest jeszcze znany – zastrzega sępoleński urząd.

Jednocześnie już wiadomo, że obwodnica Sępólna Krajeńskiego będzie budowana równolegle z obwodnicą sąsiedniego Kamienia Krajeńskiego. – Obie drogi będą traktowane przez inwestora jako jedno zadanie i taki też przetarg ogłosi GDDKiA – precyzują urzędnicy i zaznaczają, że duża obwodnica miasta ma być gotowa w 2027 roku, jednakże przed wykonaniem inwestycji przeprowadzone zostaną szczegółowe badania geologiczne.

Kolejna inwestycja drogowa w regionie. Wydano już decyzję środowiskową
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments