Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny kontrakt Pesy. Bydgoska firma dostarczy tramwaje na południe Polski

Dodano: 29.06.2018 | 20:58

W ramach podpisanego kontraktu, na Śląsk trafi minimum 35 nowych tramwajów.

Na zdjęciu: Umowę podpisali Henryk Kolender (z prawej) i Bolesław Knapik (w środku) ze strony Tramwajów Śląskich oraz członek zarządu Pesa Bydgoszcz Sławomir Piątek (z prawej).

Fot. Tramwaje Śląskie / nadesłane

Kolejny kontrakt podpisany przez Pesę. Bydgoska firma dostarczy nowe tramwaje na Śląsk. W przetargu pokonała konsorcjum firm Solaris Tram i Stadler Polska, których ofertę wykluczono z przyczyn błędów formalnych w złożonej ofercie.

W imieniu bydgoskiego koncernu umowę podpisał w piątek członek zarządu Sławomir Piątek, zaś ze strony Tramwajów Śląskich parafowali ją prezes zarządu Bolesław Knapik i członek zarządu spółki Henryk Kolender.

Na mocy zawartej umowy, Pesa dostarczy 35 nowych tramwajów: osiem z nich dłuższych (o długości około 32 metrów) i 27 nieco krótszych (długość ok. 25 m). Jednocześnie w zamówieniu dopuszczono opcjonalnie możliwość zamówienia dodatkowo do pięciu krótszych wagonów. Składy mają być wyposażone między innymi w klimatyzację, dostępne dla pasażerów gniazda USB, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej oraz być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pesa zaoferowała 75% niskiej podłogi w dłuższym składzie i 65,5% w wagonach krótszych.

– Cieszymy się, że bydgoski producent uporał się z zawirowaniami wokół firmy i udowodnił swoją gotowość do realizacji naszego zamówienia – przyznaje prezes Tramwajów Śląskich. – Liczymy, że prace produkcyjne będą przebiegać sprawnie i trafią do nas tramwaje w pełni spełniające nasze oczekiwania i kontrakt zostanie zrealizowany w ustalonym terminie – dodaje Bolesław Knapik.

Zgodnie z podpisaną umową, pierwszy nowy wagon ma trafić do przewoźnika w drugiej połowie przyszłego roku. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza inwestycja Pesy na Śląsk. W przeszłości bydgoski koncern dostarczył do spółki Tramwaje Śląskie 30 składów wagonów serii 2012N.

Kolejny kontrakt Pesy. Bydgoska firma dostarczy tramwaje na południe Polski