Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna porażka Zawiszy. „Niebiesko-czarni” przegrali w Gdyni
Adrian Brzeziński
07.11.2021 | 16:40

Kolejna porażka Zawiszy. „Niebiesko-czarni” przegrali w Gdyni

Na zdjęciu: Adrian Brzeziński strzelił jedynego gola dla Zawiszy w wyjazdowym meczu z Bałtykiem Gdynia.

Szóstej porażki w tym sezonie ligowym doznali piłkarze bydgoskiego Zawiszy. W niedzielnym (7 listopada) meczu szesnastej kolejki III ligi, zespół Piotra Kołca przegrał na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 1:3.

Tylko punkt w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli piłkarze Zawiszy. Był remis 1:1 ze Świtem Skolwin, a w poprzedniej kolejce dość niespodziewana porażka 0:1 z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Polski Cukier Kluczevią Stargard. Starcie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gdyni także nie ułożyło się najlepiej dla „niebiesko-czarnych”.

W pierwszej połowie, zespół Bałtyku strzelił dwa gole. Zaczął w 8′ minucie Oktawian Skrzecz, który otrzymał precyzyjne podanie ze skrzydła i technicznym uderzeniem przelobował bramkarza Zawiszy. Tuż przed przerwą zrobiło się 2:0 dla Bałtyku, gdy strzałem głową piłkę w siatce umieścił Damian Garbacik. Wcześniej Szelong odbił piłkę po strzale innego z graczy gospodarzy, ale defensorzy Zawiszy zbyt krótko ją wybili na własnym polu karnym.

Gola dla bydgoszczan w 67′ minucie strzelił Adrian Brzeziński, który zamknął dośrodkowanie ze skrzydła Tomasza Prejsa. Już w doliczonym czasie gry, gospodarze po błędzie defensywy Zawiszy strzelili trzeciego gola, a Szelonga pokonał Igor Jankowski.

Przed Zawiszą w najbliższą sobotę (13 listopada) ostatni ligowy mecz w tym roku na Gdańskiej 163. „Niebiesko-czarni” podejmą w 17 kolejce Unię Janikowo, która w tej serii gier zremisowała 1:1 z Elaną Toruń. Początek spotkania o 16:00.

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 16 KOLEJKA – 7.11.2021 R.
BAŁTYK GDYNIA – ZAWISZA BYDGOSZCZ 3:1 (2:0)
Bramki: Oktawian Skrzecz 8′, Damian Garbacik 41′, Igor Jankowski 90+1′ – Adrian Brzeziński 67′

BAŁTYK (skład wyjściowy): Bartkowiak – Kaźmierczak, Kapuściński, Garbacik, Lengiewicz, Sikorski, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Skrzecz.

ZAWISZA: Szelong – Weremko, Maciejewski (72′ Jastrzembski), Paliwoda, Prejs (72′ Nowak) – Brzeziński (85′ Żyliński), Sochań, Chachuła (59′ Tunkiewicz), Mielcarek – Żylski, Okuniewicz (46′ Piekuś).

Sędziował: Krzysztof Kapela (Orneta).