Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna skuteczna realizacja policyjnych „łowców głów” z Bydgoszczy. Następni poszukiwani trafili do aresztu

Dodano: 02.04.2024 | 07:26

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych przez policyjnych "łowców głów" z Bydgoszczy. 21-latek spędzi w zakładzie karnym dwa lata.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejne cztery osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, wpadły w ręce policyjnych „łowców głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Jeden z zatrzymanych, 33-latek był poszukiwany aż trzema listami gończymi, które wydały za nim Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oraz sądy rejonowe w Toruniu i Nakle nad Notecią. – Dodatkowo wystawiono za nim cztery nakazy doprowadzenia i tyle samo zarządzeń do ustalenia miejsca pobytu – zdradzają kryminalni i precyzują, że mężczyzna wyszedł na przepustkę i po jej zakończeniu nie wrócił do zakładu karnego, aby odbyć resztę orzeczonej przez sąd kary.

Mężczyznę od maja 2023 r. poszukiwali funkcjonariusze z Nakła nad Notecią, jednak sprawę w lutym tego roku przejęli funkcjonariusze z najmłodszego w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji wydziału – poszukiwań celowych i identyfikacji osób. Od momentu przejęcia sprawy do zatrzymania mężczyzny minęły cztery tygodnie. 33-latka zatrzymano w jednym z mieszkań w Bydgoszczy. – Mężczyzna otworzył drzwi i niczego nie podejrzewał, jednak by uniknąć zatrzymania wpadł na desperacki pomysł, ale byliśmy szybsi – opisują funkcjonariusze, którzy po zatrzymaniu mężczyzny przewieźli go do zakładu karnego, gdzie odsiedzi blisko trzy lata.

Także w Bydgoszczy wpadł inny z poszukiwanych, 54-latek. – Mężczyzna został skazany za pobicie, włamania i kradzieże – zdradza mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ujęto go na jednej z ulic miasta, a za kratami spędzi cztery i pół roku.

Policyjni „łowcy głów” ujęli jeszcze dwóch innych poszukiwanych, którzy lekceważyli wyroki sądu. W Golubiu-Dobrzyniu zatrzymali 21-latka, który posiadał amfetaminę i do odbycia będzie miał karę dwóch lat pozbawienia wolności. Na niespełna 180 dni za kraty trafił ujęty przez funkcjonariuszy 42-letni mężczyzna, którego sąd skazał za uchylanie się od płacenia alimentów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments