Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejna szkoła zawiesiła zajęcia. Zakażona nauczycielka widziała się z dyrektorem i dwojgiem uczniów
Koronawirus_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - SF (2)
02.09.2020 | 12:04

Kolejna szkoła zawiesiła zajęcia. Zakażona nauczycielka widziała się z dyrektorem i dwojgiem uczniów

Na zdjęciu: W środę poinformowano o dwóch nowych zakażenia w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

O 595 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 20 osób.

Najwięcej zakażeń pochodzi z województw mazowieckiego (133) i małopolskiego (114). Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 16 nowych przypadków. Wśród zakażonych jest: 5 osób z Grudziądza, 2 osoby z Bydgoszczy, 1 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu toruńskiego i 1 z powiatu wąbrzęskiego. Sanepid ustala jeszcze dane kolejnych sześciu zakażonych osób. Zanotowano również 7 nowych ozdrowieńców.

Jednym z ognisk, jakie odnotowaliśmy w ostatnich dniach, jest to w Zespole Szkół w Unisławiu. Mamy tam zakażoną jedną z nauczycielek, która miała bezpośredni kontakt z pięcioma osobami. Wśród tych osób są dyrektor, wicedyrektor, pracownik gospodarczy i dwoje uczniów – wyjaśnia rzecznik wojewody Adrian Mól. Zakażona nauczycielka nie brała udziału w radzie pedagogicznej i sanepid z uwagi na brak bezpośrednich kontaktów z innymi osobami rekomendował, aby zajęcia się odbywały. Dyrekcja z organem prowadzącym podjęła jednak decyzję o ogłoszeniu dni dyrektorskich, czyli o odwołaniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych do piątku, 4 września.

W czwartek zostaną pobrane wymazy od osób z bezpośredniego kontaktu i po otrzymaniu wyników będziemy podejmować kolejne działania – tłumaczy Mól. Przypomnijmy, że zajęcia nie odbywają się w szkole podstawowej nr 47 w Bydgoszczy, gdzie o wykryciu przypadku zakażenia poinformowano w poniedziałek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści