Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna udana akcja policyjnych „łowców głów” z Bydgoszczy. Wpadli dwaj poszukiwani mężczyźni

Dodano: 22.09.2023 | 10:19

Na zdjęciu: Policjanci z wydziału poszukiwań celowych i identyfikacji osób zatrzymali kolejne dwie osoby, które były poszukiwane listami gończymi.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejni dwaj mężczyźni, którzy przez dłuższy czas uchylali się od odbycia kary pozbawienia wolności, wpadli w ręce policjantów z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Pierwszą realizację policyjni „łowcy głów” z bydgoskiej komendy przeprowadzili w ubiegłym tygodniu w Świnoujściu. To tam przebywał 35-latek, którego poszukiwali funkcjonariusze ze Świecia. – Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kradzież i uchylanie się od płacenia alimentów – mówi Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że za mężczyzną pod koniec maja 2022 r., sąd wydał list gończy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Napaść na bydgoski areszt. Służby ćwiczyły taki scenariusz


Realizację, bydgoscy policjanci przeprowadzili w miniony poniedziałek, 18 września. To wtedy zapukali do drzwi jednego z mieszkań w świnoujskim bloku. – Otworzył im niczego niepodejrzewający 35-latek – opisuje Ogonowska i dodaje, że oprócz mężczyzny w lokalu było jeszcze czterech innych mężczyzn, a wszyscy wizytą kryminalnych byli zaskoczeni. Jak się okazuje, oprócz poszukiwanego 35-latka, wpadł także 37-letni kompan. – Pośród różnych rzeczy leżących na stole, policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem i kryształkami, były to niewielkie ilości amfetaminy i mefedronu – mówi dalej Ogonowska.

Zatrzymany 35-latek trafił już do aresztu, gdzie odbędzie orzeczoną blisko sześciomiesięczną karę pozbawienia wolności, natomiast 37-latkiem zajęli już świnoujscy kryminalni.

Nie minęło 48 godzin, a funkcjonariusze z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób KWP przeprowadzili kolejną skuteczną realizację – tym razem miała ona miejsce w Lublinie, gdzie wpadł 21-latek, który przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy został w styczniu br. skazany na trzy i pół roku więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kilka innych przestępstw, a niespełna miesiąc temu sąd wydał za nim list gończy. – Zatrzymany przez nas 21-latek został osadzony w areszcie śledczym, gdzie odsiedzi zasądzoną karę – kończy Kamila Ogonowska.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments