Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejna umowa bydgoskiej Pesy. Dostarczy lokomotywy do transportu intermodalnego
08.07.2021 | 11:54

Kolejna umowa bydgoskiej Pesy. Dostarczy lokomotywy do transportu intermodalnego

Na zdjęciu: Na potrzeby transportu intermodalnego, Pesa dostarczy trzy lokomotywy, które w trasy mają ruszyć już latem przyszłego roku. Bydgoska firma podpisała w tej sprawie umowę z PCC Intermodal.

Fot. PESA Bydgoszcz / materiały prasowe

PESA Bydgoszcz oraz lider transportu intermodalnego w Polsce, PCC Intermodal SA zawarły kontrakt, na mocy którego bydgoska firma dostarczy trzy nowe lokomotywy.

Spółki zakontraktowały wspólnie – jak informuje bydgoski zakład – trzy z siedmiu lokomotyw, które są objęte Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko (Działanie 3.2). – Obie firmy kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, wspierają inwestycje w ekologiczne, niskoemisyjne rozwiązania, promują jakość, a w swoich działaniach są zorientowane na potrzeby klientów – słyszymy w Pesie.

Lokomotywy, które wyprodukuje Pesa, ruszą w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy portami Polskimi Gdańsk/Gdynia, a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju latem przyszłego roku. – Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4 – mówi Maciej Grześkowiak z zespołu prasowego Pesy Bydgoszcz.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pesa przekazała pierwszą lokomotywę dla AlzaCargo. Będzie służyła do obsługi portów w Trójmieście


PCC Intermodal otrzyma elektryczne lokomotywy z platformy GAMA, która – jak precyzuje kierownik sprzedaży rynku lokomotyw i wagonów Pesa Piotr Rościszewski – jest dedykowana do przewozów intermodalnych. – Jestem przekonany, że doskonale wpisze się ona w potrzeby przewozowe naszego klienta – dodaje.

W trakcie produkcji jest z kolei lokomotywa z napędem wodorowym, którą Pesa przekaże dla Orlen Kooiltrans. Z zapowiedzi wiceprezesa bydgoskiej firmy Macieja Maciejewskiego wynika, że testy lokomotywy zaplanowano na jesień, a jej prezentacja odbędzie się we wrześniu, podczas branżowych targów Trako, które odbędą się w Gdańsku. To nie koniec zmian. – Poza eksploatowanymi już w Polsce lokomotywami 111Ed, 111E i 111Db, wkrótce zaoferujemy klientom dwunapędową lokomotywę 111DE, która będzie przystosowana do pracy pociągowej zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na liniach niezelektryfikowanych – zapowiada Maciejewski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści