Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejna zmiana w rozkładzie jazdy. Obowiązywać będzie już od jutra
Tramwaj - linia 5, kierunek Rycerska - SF
22.03.2020 | 21:25

Kolejna zmiana w rozkładzie jazdy. Obowiązywać będzie już od jutra

Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku, 23 marca.

Na zdjęciu: Tramwaje linii nr 5 będą od jutra kursowały według rozkładu obowiązującego w dni powszednie. To samo tyczyć się będzie autobusów linii 64 i linii międzygminnej 99.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wprowadzony przez bydgoskich drogowców nowy rozkład jazdy spotkał się z ogromną falą krytyki ze strony podróżnych i mieszkańców. Od jutra (23 marca), zostały wprowadzone kolejne zmiany.

Zobacz również:

DOŚĆ! Igranie z ogniem musi skończyć się dymisją. Albo dymisjami

Przypomnijmy: w związku z zagrożeniem koronawirusem, drogowcy wprowadzili radykalne zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów miejskich. Te od 18 marca kursowały według sobotnich rozkładów jazdy (wyjątkiem były autobusowe linie 56, 59, 60 i 68 oraz międzygminne poza 97 i 99), ponadto zawieszono kursowanie autobusów linii 62 i tramwaju „9”.

Wprowadzone zmiany spotkały się z ogromną falą krytyki ze strony mieszkańców, którzy informowali o przepełnionych pojazdach komunikacji miejskiej. Drogowcy po kilkunastu godzinach zaczęli wprowadzać pierwsze korekty. – Po wprowadzeniu zmian w rozkładach jazdy, otrzymaliśmy od pasażerów wiele cennych uwag i sugestii – mówi rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

Od poniedziałku (23 marca) wprowadzone zostały kolejne zmiany. Te dotyczą tramwajowej linii 5 (Łoskoń – Rycerska) oraz autobusowych linii 64 (Barwna – Przemysłowa) i międzygminnej 99 (plac Kościeleckich – Nowa Wieś Wielka). Będą one kursować według rozkładów jazdy obowiązujących w dni powszednie. Na podobny krok, zdecydowano się pod koniec minionego tygodnia, kiedy to takie rozkłady przywrócono na autobusowych liniach 61, 71 i 77.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści