Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeKolejna zmiana związana z budową drogi ekspresowej S5. Zamknięty zostanie jeden z węzłów [MAPA]
droga ekspresowa S5
18.11.2020 | 09:58

Kolejna zmiana związana z budową drogi ekspresowej S5. Zamknięty zostanie jeden z węzłów [MAPA]

Na zdjęciu: Od czwartku nastąpi zmiana na budowie drogi S5 na wysokości obwodnicy Świecia.

Fot. GDDKiA / archiwum

W najbliższy czwartek, 19 listopada w związku z budową drogi ekspresowej S5 nastąpi czasowe zamknięcie węzła Świecie Południe . – Umożliwi to przebudowę łącznic wspomnianego węzła – informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zamknięcie węzła Świecie Południe oznacza, że niemożliwy będzie wjazd z obecnej drogi krajowej nr 5 (w przyszłości droga ekspresowa S5) do Świecia od strony Wielkiego Konopatu i zakładów Mondi. Jak informuje GDDKiA, kierowca jadący od strony Bydgoszczy do Świecie będą musieli skorzystać z kolejnego węzła – w Przechowie (Świecie Zachód). Warto zaznaczyć, że niemożliwe będzie również skorzystanie z łącznicy w kierunku Bydgoszczy. A to oznacza, że znajdujący się na niej przystanek autobusowy zostanie przeniesiony na drogę główną.

Z informacji od drogowców wynika, że wjazdy na łącznice będą stanowiły wyłącznie wjazdy na budowę. Na modernizowanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Dlatego też GDDKiA dodatkowo apeluje o rozwagę i ostrożność. „Ma to związek z częstym włączaniem się do ruchu pojazdów budowy” – tłumaczy dyrekcja.

budowa_drogi_S5_obwodnica_swiecia_zamkniecie_lacznic_MBpl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści