Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne bydgoskie przystanki będą wyposażone w wiaty
Przystanek autobusowy Centrum Onkologii - SF
19.06.2020 | 09:37

Kolejne bydgoskie przystanki będą wyposażone w wiaty

Na zdjęciu: ZDMiKP zapowiedział ustawienie kolejnych wiat przystankowych.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje o montażu kolejnych wiat na przystankach autobusowych. Ponadto, w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kilku nowych przystanków.

Nowa wiata zostanie zamontowana na przystanku Saperów – Ludwikowo w kierunku Dworca Głównego. Zadanie realizowane jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – dodajmy, że obecnie trwa zgłaszanie wniosków do kolejnej edycji programu. Jak zapowiada ZDMiKP, jeszcze w czerwcu montowana będzie również czterometrowa wiata na przystanku Park Przemysłowy–Paciorkiewicza w kierunku Glinek, a dla usprawnienia przejazdu autobusów w Łęgnowie, zostaną uruchomione dwa nowe przystanki dla linii nr 73.

Ponadto, po zakończeniu budowy buspasa na ulicy Gdańskiej, zostaną uruchomione nowe przystanki: Gdańska – Las (dla obu kierunków jazdy) oraz wiaty na pętli w Myślęcinku. Niebawem planowane jest też uruchomienie nowego przystanku przy basenie Astorii na Królowej Jadwigi. Wraz z niedawno zakończoną rozbudową ulicy Grunwaldzkiej wiaty zyskały przystanki zlokalizowane na terenie zrealizowanej inwestycji.

Obecnie w mieście prowadzone jest też (coroczne) malowanie blaszanych wiat przystankowych. Estetycznego wyglądu nabierze 25 wiat przystankowych, między innymi wzdłuż ulic: Fordońskiej, Twardzickiego, Barwnej, Nad Wisłą czy w Smukale – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Drogowcy przypominają, że w tym roku nowe zadaszenia pojawiły się już kilku ulicach – między innymi Glinki, Kazimierza Wielkiego czy Witebskiej. Według ich danych, obecnie na terenie Bydgoszczy stoją 553 wiaty, co oznacza, że może z nich korzystać 93% pasażerów. – Wiaty stawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowym warunkiem postawienia nowej wiaty są możliwości infrastrukturalne – czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,7 do 3,2 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych (w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy – przypomina Okoński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści