Bydgoszcz
1C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 2 • L 1
4C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKolejne bydgoskie szkoły zmieniają organizację zajęć. Koronawirus u pracownika i jednego z uczniów
Szkoła, sala lekcyjna, ławki, krzesła_edukacja
01.10.2020 | 10:33

Kolejne bydgoskie szkoły zmieniają organizację zajęć. Koronawirus u pracownika i jednego z uczniów

Na zdjęciu: Z powodu wykrycia przypadków koronawirusa zmieniono organizację zajęć w XI Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Zespole Szkół Handlowych.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W kolejnych dwóch bydgoskich szkołach wprowadzono nauczanie hybrydowe. Ma to związek z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników XI Liceum Ogólnokształcącego oraz ucznia Zespołu Szkół Handlowych.

Jak poinformował w czwartek przed południem urząd miasta, z powodu pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 kwarantanną zostali objęci uczniowie czterech klas XI LO oraz dwójka nauczycieli. „Klasy te będą miały nauczanie w formie zdalnej”-  przekazało biuro prasowe ratusza. Szkoła będzie pracowała w trybie hybrydowym od piątku, 2 października do przyszłego wtorku, 6 października.

Z kolei w Zespole Szkół Handlowych, gdzie koronawirusa wykryto u jednego z uczniów, na kwarantannę skierowano jedną klasę i również dwójkę nauczycieli. Hybrydowa forma zajęć obowiązuje już od dzisiaj (1 października) do poniedziałku, 5 października.

Już wcześniej ze względu na zdiagnozowane przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 podejmowano decyzje o zmianach w organizacji pracy szkół. Dotyczyło to między innymi VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkół Podstawowych nr 17 i 65.

Od początku marca w województwie kujawsko-pomorskim wykryto ponad 2800 przypadków koronawirusa (stan na czwartek, 1 października).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści