Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H -1 • L -2
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Wśród chorych jest drugie dziecko
21.03.2020 | 20:56

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Wśród chorych jest drugie dziecko

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

44 kolejne nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie jest ich już 536 – informuje w sobotni (21 marca) wieczór Ministerstwo Zdrowia. Są kolejne dwa nowe przypadki w naszym regionie.

W sumie w naszym województwie potwierdzono dzisiaj cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Na Kujawach i Pomorzu zachorowało 18 osób (poniżej podajemy pełne statystyki z regionu).

Najnowsza informacja opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia dotyczy 44 przypadków, pozytywne wyniki testów dotyczą 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 z woj. łódzkiego, 5 z woj. wielkopolskiego, 2 z kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Z informacji, jakie napłynęły do nas wieczorem od służb Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że zakażone są młoda kobieta oraz dziecko (dziewczynka). Niedawno obie wróciły z zagranicy, stan ich zdrowia jest dobry i są poddane kwarantannie.

Wcześniej informowaliśmy, że koronawirusa wykryto u dwóch innych kobiet, a jedną z nich jest lekarka szpitala w Grudziądzu.

Oprócz wspomnianych już 18 przypadków zachorowań na koronawirusa, na Kujawach i Pomorzu pod kątem wirusa hospitalizowanych jest 39 osób. Ze statystyk urzędu wojewódzkiego wynika, że na 21 marca, 2086 osób poddanych jest kwarantannie, a 2518 objęto nadzorem epidemiologicznym.

***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści