Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L -0
3C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaKolejne karty odkryte. Wiemy, kto powalczy o władzę w jednej z najbardziej zadłużonych gmin
26.09.2018 | 20:49

Kolejne karty odkryte. Wiemy, kto powalczy o władzę w jednej z najbardziej zadłużonych gmin

Do wyborczego boju o władzę w Kcyni stanie czterech kandydatów.

Na zdjęciu: Kto będzie rządził w kcyńskim ratuszu po wyborach?

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Na niespełna kilka godzin przed zamknięciem rejestracji list wyborczych i kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, poznaliśmy nazwiska tych, którzy powalczą o władzę w Kcyni.

Włodarz tej gminy nie będzie miał łatwo. Jednym z pierwszych zadań będzie oddłużenie Kcyni, która jest w niechlubnej czołówce najbardziej zadłużonych gmin w kraju. Stan jej budżetu budzi zaniepokojenie Regionalnej Izby Obrachunkowej. – Gdy przejmowałem władzę w 2014 roku, dług wynosił prawie 29 milionów złotych. Na koniec 2017 r. spadł do 26 mln zł – mówi obecny burmistrz Marek Szaruga.

Szaruga w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o reelekcję. Będzie miał jednak trzech kontrkandydatów. To Tomasz Szczepaniak, Piotr Hemmerling oraz Krzysztof Napieralski. Ten ostatni wystartuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaturę burmistrza Szarugi wystawił KWW Marka Szarugi, Hemmerlinga – KWW Kcynia Razem, zaś Szczepaniaka – KWW Tomasza Szczepaniaka.

Jeden z kandydatów wystąpił do konkurentów na jednym z portali społecznościowych. – Apeluję do moich kolegów samorządowców – kandydatów na urząd burmistrza Kcyni: jest nas czterech, szanujmy się wzajemnie – pisze Piotr Hemmerling. I dodaje: – Bądźmy wobec siebie uczciwi. Rywalizujmy tak, abyśmy po wyborach mogli sobie spokojnie pogratulować i spojrzeć w oczy. 

Wcześniej informowaliśmy o piątce kandydatów, która powalczy o władzę w Szubinie. Oficjalnie zarejestrowano tam kandydatury obecnego burmistrza Artura Michalaka, a także Mariusza Piotrkowskiego, Krystyny Sichel, Karoliny Domżały-Kaczmarek i Wioletty Borys-Stachowiak. W Nakle o reelekcję ubiegać się będzie obecnie urzędujący burmistrz Sławomir Napierała, w Mroczy – Leszek Klesiński, zaś w gminie Sadki o stanowisko wójta powalczą Dariusz Gryniewicz (obecny wójt), Paweł Kominiak i Henryk Pawlus.


Powiązane treści