Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 12 • L 7
1C
Nd
4C
Pon
3C
Wt
6C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne Mercedesy będą wozić bydgoskich pasażerów? MZK poznało ceny nowych autobusów
autobus mzk bydgoszcz
07.08.2018 | 09:41

Kolejne Mercedesy będą wozić bydgoskich pasażerów? MZK poznało ceny nowych autobusów

Na zdjęciu: Poprzednie dwa przetargi ogłoszone przez MZK skończyły się zwycięstwem firmy EvoBus sprzedającej Mercedesy.

Fot. ST

W poniedziałek Miejskie Zakłady Komunikacyjne sp. z o.o. zamieściło informację o otwarciu ofert złożonych w przetargu na dostarczenie jedenastu nowych autobusów przegubowych. Tańszą propozycję przedstawiła firma EvoBus, która zaproponowała bydgoskiej spółce kupno Mercedesów Conecto  G.

MZK chciał przeznaczyć na nowe autobusy 16,236 mln zł brutto. EvoBus zmieścił się w tej cenie, proponując 15,845 mln zł. Druga oferta, złożona przez Solaris Bus&Coach, jest już za droga – opiewa na 16,362 mln zł. Obie propozycje spełniają warunki dotyczące terminu wykonania, okresu gwarancji i warunków płatności. Cena stanowi 83% wartości ostatecznej punktacji, więc producent Mercedesów jest bliżej wygranej w przetargu.  Jeśli tak się stanie, będzie to już trzecie postępowanie z rzędu w Bydgoszczy wygrane przez EvoBus.

Przedmiotem zamówienia jest 11 niskopodłogowych autobusów miejskich. Pierwsze pięć ma zostać dostarczone w ciągu 160 dni od zawarcia umowy, lecz nie później niż do 16 kwietnia 2019 roku. Czas na dostarczenie następnych minie po 170 dniach od podpisania umowy, przy czym nie później niż 23 kwietnia 2019 roku.


Powiązane treści